Hi-Media

Autor Wątek: Kwietniki na kaktusy???  (Przeczytany 2303 razy)

Raven83

• Gość
Kwietniki na kaktusy???
« dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:57:08 »
Witajcie chciałem się zapytać czy można umieścić kaktusy w kwietnikach na ścianie mam bardzo jasne pokoje większa część dnia jest dużo światła w pokoju kwietniki na ścianę chciałem umieścić blisko okna gdyż mam tam sporo wolnych ścian, lecz nie wiem czy kaktusy można umieścić w takich kwietnikach a jeśli tak to napiszcie ewentualne gatunki. Oto zdjęcie jakie mniej więcej stojaki mi chodzi.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Kwietniki na kaktusy???
« dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:57:08 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: Kwietniki na kaktusy???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2015, 16:44:25 »
Absolutnie odradzam jakiekolwiek kwietniki.

Kaktusy to dzieci słońca, u nas w kraju i tak mają go niewiele nawet na odkrytej przestrzeni, w szklarni czy foliakach.
Zaledwie namiastka ich hodowli to najbardziej słoneczne parapety - południowy i wschodni. W głębi pokoju nawet bardzo słonecznego rośliny się wyciągną, opanują je szkodniki etc. Nie mówiąc o tym, że absolutnie nie zakwitną.
ŻADNE kaktusy w głębi pokoju nie będą prawidłowo rosły i wyglądały.

Natomiast sukulenty owszem, tu kilkanaście z nich dało by sobie radę.

Raven83

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2015, 22:23:05 »
Serdecznie dziękuję za cenną poradę. Wezmę sobie ją do serducha i pomysł z kwietnikiem odpada mam dwa dosyć duże parapety wschodnie więc tam ulokuję moje wszystkie kaktusy. Mam jedno duże okno zachodnie czy na tym zachodnim parapecie można uprawiać kaktusy??

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2015, 09:28:34 »
Parapet zachodni to ostateczność ale jeszcze dopuszczalny. Ja np. mam też lokalizację okien na zachód ale wyprowadziłem kolekcję na odkryty balkon i do tam usytuowanej szklarenki - mają przez to dużo więcej słońca niż na parapecie.

Główna wada tej lokalizacji to brak bezpośredniego słońca w godzinach porannych do wczesno-popołudniowych oraz gwałtowne uderzenie słoneczne w godzinach popołudniowych które może spowodować nawet poparzenie roślin.

Raven83

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2015, 15:11:06 »
Rozumiem i dziękuję za odpowiedz w przyszłości postaram się wybudować choć maleńki foliak a na razie pozostaje mi tylko obstawić dwa parapety wschodnie.