Hi-Media

Autor Wątek: Moja skromna kolekcyjka  (Przeczytany 12004 razy)

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Moja skromna kolekcyjka
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2015, 08:39:37 »
I wygląda super zdrowo i czerstwo! Dzięki za fotkę Andrzeju.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2015, 08:39:37 »

klucha64

• Znawca
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 31, 2017, 14:02:42 »
Przeczytałem ten wątek dzisiaj i chciałbym się do niego odnieść.
Te kaktusy trzymane na parapecie wewnętrznym a za oknem wielkie drzewo to niestety wegetacja :'(
Co do przesadzania kaktusów co roku to według mnie przesada o ile Andrzej faktycznie wyciąga wszystko z ziemi na jesień żeby posadzić na wiosnę to nie ma sprawy ale jeżeli ktoś zrobi dobrą mieszankę i kaktus zdrowo rośnie to ja bym tego nie ruszał nawet 5 lat, ważne jest podlewać wodą deszczową nasza kranówa się nie nadaje! U mnie na przykład pH 7,5 GH 20 po 2 sezonach podlewania taką wodą kaktusy przestają rosnąć, podłoże jest zasadowe.Można spróbować zakwasić podłoże przez kilkukrotne podlanie wodą o pH 4 lub przesadzić do świeżej mieszanki.W swoim wątku Andrzej pisze że należy rośliny  często nawozić i on to robi regularnie bo lepiej rosną i obficiej kwitną natomiast tutaj pisze że po to przesadza co roku żeby nie nawozić :-\ Mam kilka roślin starszych ponad 20 lat  ich nie przesadzam wcale, sprawdzam pehametrem odczyn ziemi i jak potrzeba to zakwaszam.

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 31, 2017, 22:25:45 »
Widzę iż nie masz pojęcia o tym co masz u siebie i nie starasz się dociec co jest dobre dla naszych pupili ale mimo to życzę Ci abyś otworzył oczy i obudził się z letargu pamiętaj reklamy nas oszukuą

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 01, 2018, 11:37:21 »
To że hodujesz kaktusy na zagonie i co 7 miesięcy wyciągasz z ziemi to jest twój fan i twoja sprawa ale proszę nie oceniaj mnie bo się osobiście nie znamy.
Życzę w nowym roku dużo zdrowia!

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 02, 2018, 17:46:37 »
To iż ktoś nie przesadza roślin co roku nie uważam za coś nagannego  ale czy nie jest lepiej ubrać czyste skarpetki a nie chodzić starych i brudnych wiadomo  każdy kaktus poradzi sobie w trudnych warunkach do tego jest stworzony ja od lat przesadzam wszystkie co roku (nigdy nie zmienie mojego wypracowanego stylu hodowli) i mam fenomenalne wyniki w utrzymani ich perfekcyjnej kondycji i nie rozumiem dlaczego ludzi tak trudno przekonać do czegoś innego niż im w pojono albo przeczytali w naszej pseudo literaturze która opiera się na Czeskiej  lat piędziesiątych .Takie sprawdzanie ph ziemi to jest właśnie największa bolączka nie przesadzania roślin osobiście nigdy nie sprawdzam ph nie jest mi to potrzebne nowe nabytki idą do samego piasku i gites a teraz już tylko do perlitu z piaskiem dla kota też próbowałem ale się rozpuszcza  nie nadaje się i zapamietaj ja nikogo nie osądzam nie jestem sędzą pisze co widze jak mi kiedyś powiedział Dr.Dohnalik pokarz mi swojego echinopsisa a powiem ci jaki jesteś hodowca i tego się trzymam

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 02, 2018, 19:29:12 »
Nie każdy może prowadzić tak swoje rośliny jak Ty Andrzeju. Masz ku temu warunki i... jesteś odważny, nie boisz się ryzyka i jak się okazuje dobrze na tym wychodzisz Ty jako hodowca i Twoje rośliny, oczywiście.  :)
Ja hodując rośliny na balkonie 4tego piętra w bloku takich możliwości nie mam. Tu nie chodzi nawet o odwagę czy jej brak, o to czy mi się taka hodowla podoba czy też nie - po prostu nie mam gdzie kaktusów wysadzać. Zresztą... Niech sobie każdy hoduje roślinki jak chce byle mu to wychodziło.  :D

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 03, 2018, 19:04:50 »
A ja na balkonie w bloku na 10 piętrze i do tego mamy kota który jest z nami 14 rok i balkon oszkliłem że względu na niego. U Andrzeja na fotce widziałem kota chyba kartuz niebieski mój to Brytyjczyk kremowy.Co do czeskiej literatury z lat 50-tych no powiedzmy 80-tych mam je do dzisiaj już wtedy pisali że kaktusy z powodzeniem można trzymać w perlicie, na zagonie lub w wodzie... czyli jak to mówią ameryki nie odkryłeś ;D
Ten kontrakt 2-letni to nie przypadkiem spawacz przepraszam że pytam ale ostatnie 10 lat spędziłem na południu Niemiec jako spawacz kontrakty były 2-letnie i 2 miesięczna karencja.
Tak mi się skojarzyło po konstrukcji którą masz na balkonie, zboczenie zawodowe.

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:41:11 »
Nie jestem spawaczem akurat nasza firma zajmuje wdrażaniem nowych technologii w Mongolii budujemy fabrykę.Fakt iż książki piszą o różnych substratach to ja osobiście chciałbym zachęcić wszystkich ażeby spróbowali chociaż po jednym kaktusie przez dwa lata hodować tak jak ja i w tedy wydać opinie .Jeśli chodzi o podlewanie deszczówką to bez dodania nawozu nie ma ona właściwości odżywczych i bardziej szkodzi niż pomaga wypłukuje odżywkę -sama deszczówka to tylko do zraszania.Heniu nie mam w swoich zbiorach roślin trudnych w hodowli wymieniłem na lobivie bo ginęły nie dla nich takie warunki(ariocarpus,astrophytum i inne)

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 06, 2018, 18:14:32 »
Lobivie - temat wdzięczny i bardzo mi bliski. Te rośliny lubię, hoduję i myślę, że z czasem będę ich dużo więcej pokazywał.  ;)

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:07:36 »
.Jeśli chodzi o podlewanie deszczówką to bez dodania nawozu nie ma ona właściwości odżywczych i bardziej szkodzi niż pomaga wypłukuje odżywkę -sama deszczówka to tylko do zraszania.
Większość miłośników trzyma swoje kolekcje w mieszankach w takim przypadku tylko deszczówka jest bardzo miękka i lekko kwaśna.

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 07, 2018, 20:49:51 »
można zmiękczyć kwasem albo przegotować i tak trzeba dodać nawozu to zasolenie się zwiększy bez sensu deszczówkę polecam dla tych odmian nie lubiących wapń a tak po co zmiękczać