Hi-Media

Autor Wątek: Moje proby wysiewu  (Przeczytany 6279 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Odp: Moje proby wysiewu
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2009, 21:24:54 »
Witajcie kochani forumowicze

Z różnych względów nie było mnie ostatnio na forum. Z wielką radościa widzę nowe postaci. Tematów nowych wiele, a ja nic. Mam nadzieje, że moje problemy już mineły, została tylko resztka kaszlu i po grypie.
Z zazdrością patrzę jak pięknie wzeszły nasionka pod czujnym, wprawnym okiem i pomagającymi uwagami Jurka. Moje plany wysiewu też są związane z eksperymentem z oświetleniem lampkami LED, które pospołu zmajstrowali Jurek i Antoni. Czekałem na wynik Jurka eksperymentu a wyszedł pomyślnie też więc 300 LED pod prąd i siać.

Mam dużą porcję nasion: Matucana, Oroya, Stenocactus i Tephrocactusów – w tym bardzo reprezentatywną populacje tych rosnących na dalekim południu Argentyny. Tephrocactusy to ulubieniec Andrzeja wspaniałego kolegi i posiadacza cudownej kolekcji kaktusów w której najbardziaj rozbudowana jest kolekcja tefraków. Andrzej dostał właśnie od kolegi w Czechach „das große Paket” nasion i wspaniałomyślnie się podzielił. Jestem pełen obaw o ich wysiew, nigdy nie siałem tego gatunku a podobno ma swoje wymagania /stratyfikacja, kaleczenie skorupki .../.
Ubiegłoroczne siewki mają się dobrze, więc zbudować lampę i do siewu.

Eugen

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2009, 21:24:54 »

prhz

• Twój admin
  • Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2009, 18:05:51 »
Tak to rodzaj choroby i to bardzo zaraźliwej :)) Ale to chyba nie taka zła choroba skoro sprawia tyle przyjemności;)