Hi-Media

Autor Wątek: Walerianowy ekstrat-srodek na pobudzenie lepszego kwitnienie  (Przeczytany 3257 razy)

baranowska.beata

• Gość
Walerianowy ekstrat-srodek na pobudzenie lepszego kwitnienie
« dnia: Październik 16, 2009, 14:58:50 »
Czytalam ostatnio cos ciekawego(dla mnie ciekawe)Podobno kaktusy lepiej kwitna jak sa podlewane ekstraktem walerianowym.Nic z apteki,bo to nie prawdziwy ekstrakt.Zawiera 50% alkocholu,wiec nie nadaje sie dla roslin.Mozna go samemu zrobic jak sie ma zasiany w ogrodzie(Valeriana officinalis) albo zbierze na lace.Jedyny dodatek,to czysta,swieza woda deszczowa.Kwiaty beda zbierane jak sa rozkwitniete(czerwiec-lipiec)Beda oczyszczone z grubszych galazek i zmiksowane z woda deszczowa,ewentualnie woda destylowana.Ta papke przecedzic przez czysta sciereczke.Ten sok to prawdziwy walerianowy ekstrakt.Ekstrakt walerianowy jest gesty,ciemno brazowy i trzymany w dobrze zamknietej butelce,w chlodnym miejscu(+12°C)moze byc latami przechowywany.Przed kazdym uzyciem dobrze pomieszac.Rozcieczamy do podlewania:30-50 kropelek na 10 litrow.To wszystko napisal Hanz Krantzen.Nie wiem czy dobrze przetlumaczylam,ze wszyscy zrozumia.Chyba w nastepnym roku to wyprobuje,a moze ktos z Was?

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Walerianowy ekstrat-srodek na pobudzenie lepszego kwitnienie
« dnia: Październik 16, 2009, 14:58:50 »

prhz

• Twój admin
  • Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 9
Odp: Walerianowy ekstrat-srodek na pobudzenie lepszego kwitnienie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2009, 00:05:39 »
Powiadom nas o swoich wynikach. Jestem bardzo ciekawy, czy to naprawdę działa