Hi-Media

Autor Wątek: Mokra ziemia  (Przeczytany 4853 razy)

molly

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 4
Mokra ziemia
« dnia: Październik 14, 2009, 15:00:24 »
Czesc.
Postanowilam dzisiaj przesadzic mojego najwiekszego kaktusa ktorego mam od niedawna a juz cos w nim napsulam  :-\ , nie znam jego pelnej nazwy, kolezanka napisala mi ze w Polsce nazywaja go "starcem". Kaktus stal sobie w kacie szklarni gdzie na poczatku przeciekala woda , inne kaktusy juz wysuszylam i poprzesadzalam w sucha ziemie ,a o tym zupelnie zapomnialam , dopiero dzisiaj jak robilam male przemeblowanie zauwazylam ze z doniczki az kapie , wiec szybko go wyjelam, obczyscilam z tej mokrej ziemi i zostawilam do jutra na sloneczku, miedzy czasie umylam doniczke , nasypalam duzych kamieni, i przygotowalam ziemie zmieszana z zwirem i drobnymi kamykami, ktora tez zostawilam na sloncu zeby przeschla.
Czy moge go juz jutro na nowo posadzic ?

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Mokra ziemia
« dnia: Październik 14, 2009, 15:00:24 »

nuszka007

• Moderator
  • Kolekcjoner
  • Reputacja: 6
Odp: Mokra ziemia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2009, 18:52:00 »
Poczekaj, aż ewentualne uszkodzenia korzonków się zagoją(ze 3-4 dni), a wtedy do suchej ziemi i woda dopiero wiosną :P Możesz równie dobrze posadzić go pod koniec zimy, nic mu się nie stanie, chyba, że dostał w duszę po tych ochłodzeniach ;/

molly

• Kolekcjoner
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2009, 15:17:32 »
Hej.
Juz go dzisiaj posadzilam ale nie bede podlewac tak jak napisales az do wiosny. U nas jeszcze ochlodzen nie bylo jak narazie swieci slonce i jest okolo 14-16 stopni.

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2009, 12:43:15 »
To nie jest starzec tylko rodzaj Cleistocactus.

molly

• Kolekcjoner
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2009, 14:12:50 »
Dzieki wielkie za wyjasnienie  :).

Rynio

• Znawca
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2013, 21:38:49 »
A tak według mnie to ta roślina nazywa się Cleistocactus strausi. I w okresie zimowego spoczynku nie lubi zbytniego przesuszenia, na wiosnę trzeba wcześniej niż innym dawać kropelkowe ilości wody (łyżeczka, lub dwie do doniczki już w lutym co dwa tygodnie)