Hi-Media

Autor Wątek: Gymnofile  (Przeczytany 6764 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Odp: Gymnofile
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:33:21 »
Pojechaliśmy na Gymnofile do Havizowa jednym autem, pięć osób. Z Polski nikt więcej nie przyjechał. Hotel Rudolf na wlocie do Haviżowa od strony Ostrawy. Mniej uczestników niż w latach minionych w Pradze czy Brnie, ale i tak sporo. Większość to dobrzy znajomi. Mogliśmy być tylko do południa, więc jedynie byliśmy na trzech  prelekcjach: Prochaski, Kuchlanka i Kralla. Przy okazji trochę zakupów. Jak to na Gymnofilach, najwięcej atrakcji to Gymnocalycia, ale i inne były ciekawostki, ale w mniejszym wyborze. Poszalała Agnieszka – Aga, Gerard który się zarzeka, że on już nie kupuje przysmyczył kilka dorodnych Ubelmanii. Danka która lubi gymna kupiła od Tomka Kuchlanka sporo ciekawych siewek, mnie osobiście zaciekawiła roślinka w ofercie Chwastka, naturalna hybryda rosnąca na wierzchołku „kopeczka” mająca z jednej strony zbocza za sąsiadów  Gymnocalycium prochaskianum a na drugiej stronie górki Gymnocalycium bicolor. Jestem na etapie przeglądania art. o naturalnych hybrydach i bardzo mnie ta roślinka zaciekawiła. Następnie pojechaliśmy do Bystrzycy na spotkanie- rojberkę klubu Opuntia. Ale to już inna historia.

Eugen

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:33:21 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2014, 17:26:33 »
Dziękuję za mini sprawozdanie.  :)

Cóż, dobrze że ktoś z "naszych" tam był - tylko pozazdrościć takich wyjazdów!