Hi-Media

Autor Wątek: Kolekcja kaktusów powyżej 20 elementów  (Przeczytany 2603 razy)

Karwat

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
    • http://abartremonty.pl
Kolekcja kaktusów powyżej 20 elementów
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 22:01:39 »
Witam

Jestem zainteresowany zakupem kolekcji kaktusów od kogoś, kto decyduje się zakończyć tą zabawę - proszę o oferty na PM lub mailowo piotr.karwat@o2.pl

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Kolekcja kaktusów powyżej 20 elementów
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 22:01:39 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
Odp: Kolekcja kaktusów powyżej 20 elementów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2014, 19:36:31 »
Tutaj o to raczej trudno - wszyscy tu obecni to raczej rozwojowi i wciąż rozwijający się hodowcy i miłośnicy kaktusów oraz sukulentów.

Oferty całkowitej likwidacji kolekcji trafiają się bardzo rzadko. Już prędzej ktoś wyprzedaje jakąś część hodowli, np. te rodzaje które przestają interesować lub po prostu brakuje na nie miejsca... 

Acha, 20 kaktusów to nie kolekcja, kilku z nas ma bowiem kilka/kilkanaście tysięcy roślin a kilkadziesiąt to minimalny standart. :) Dlatego wydaje mi się, że Ciebie nawet taka częściowa wyprzedaż o której piszę wyżej by interesowała.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 19:39:34 wysłana przez hen_s »

cactusfan

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2014, 11:41:24 »
Też bym był zainteresowany bardzo taką kolekcją. Kupiłem mieszkanie http://www.pbg-erigo.pl i choć przytulne to słabo urządzone. Myślę, że spora liczba kaktusów mogłaby poprawić wizerunek wnętrza. Ponadto nie jestem specjalistą w tym zakresie, więc kupowanie pojedynczo ładnych kaktusików mogłoby zająć mi za wiele czasu. Jeśli ktoś również miałby jakieś oferty, nawet na 3-4 kaktusiki to chętnie przygarnę :)

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2014, 18:13:08 »
Wstawienie kaktusów do wnętrza mieszkania mija się z celem. Tam będzie im zbyt ciemno i nie będą dobrze rosły. Po roku, maksymalnie dwóch latach albo zgniją albo ekstremalnie się zniekształcą.