Hi-Media

Autor Wątek: Schlumbergera  (Przeczytany 4126 razy)

lukicrane

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Schlumbergera
« dnia: Styczeń 27, 2014, 01:23:41 »
Moja schlumbergera pięknie kwitła przez parę tyg. Teraz pąki zanikły. Jak powinienem się nią  zajmować? Czy to prawda,że podczas kwitnięcia musi przebywać w temp.13C i być częściej podlewana? Kiedy jest jej okres spoczynkowy? Czy trzeba ją traktować inaczej niż "zwykłe kaktusy"? Mam nadzieję,że odpowiecie na nurtujące mnie pytania :)

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Schlumbergera
« dnia: Styczeń 27, 2014, 01:23:41 »

lukicrane

• Amator
  • *
Odp: Schlumbergera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:30:47 »
Wyczytałem, że zanik pąków może spowodować złe podlewanie lub przestawienie rośliny. Najpierw stała na stole, potem na parapecie. Kiedy miała paki podlewałem ją co tydz., po zaniku co 2 tyg. Czy to dobrze? Czy źle?

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2014, 11:27:47 »
Podlewane dobrze. Jednak nie przestawia się rośliny z pąkami, dotyczy to wszystkich a nie tylko schlumbergery. Tu pewnie tkwi źródło niepowodzenia. Szkoda.

lukicrane

• Amator
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2014, 17:37:40 »
Wpadli goście na kilka dni i potrzebne było miejsce na stole :/ czy  teraz podlewać ją do wiosny nadal co 2 tyg.?

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2014, 18:51:04 »
Trudno mi napisać ile masz podlewać. Przecież nie wiem jaki masz substrat - czy jest przepustowy, lekki czy wręcz odwrotnie czyli mocny. W każdym razie rzadko, skoro już roślina jest bez pąków tzn. że powinna przechodzić okres spoczynku. Podlewaj tylko wtedy jeśli roślina ma naprawdę sucho.