Hi-Media

Autor Wątek: The New Cactus Lexicon - Illustration encyklopedia w dobrej cenie  (Przeczytany 16742 razy)

Eugen

  • Moderator
  • Super Hodowca
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 16
    • Zobacz profil
Ukazuje się 2-ie wydanie "The New Cactus Lexicon - Illustrations" . Pierwsze wydanie jest wyczerpany od czerwca 2012 roku.
Praca jest kompleksowym przeglądem rodziny kaktusów wynikające ze współpracy z wieloma profesjonalnymi i entuzjastami. David Hunta, początkowo jako kompilator a ostatecznie jako wydawcy pozycji, pod auspicjami “International Cactaceae Systematics Group, an informal group founded in Zurich in 2000 to supersede the former Cactaceae Working Party of the International Organization for Succulent Plant Study (IOS)”.

Obecnie będzie dostępna drugą edycja , która  jest zwięzłym kompendium informacji na temat kaktusów, rodzajów, gatunków i podgatunków przyjętych w standardowej literaturze kaktusowej , w tym odniesienia do miejsca publikacji , głównych synonimów , rozmieszczenia geograficznego , cech diagnostycznych i krótki komentarz .

Zawierający ponad 2500 wysokiej jakości kolorowych ilustracji z niemal wszystkich aktualnie znanych gatunków i podgatunków , wykonannych przez ponad 130 fotografów . Wydanie drugie jest teraz dostępny w nieco mniejszym formacie , wydanie w miękkiej oprawie ( 175 x 240 mm , 560 strony) . Niektóre z ilustracji (które są głównie z roślinami w środowisku lub z udokumentowanych roślinami w uprawie ) zostały uporządkowane i / lub ponownego napisami w celu uwzględnienia zmian w klasyfikacji i nomenklatury, od 2006 roku , a około 60 zdjęć to niektóre z gatunków nie przedstawiono w oryginalnej wersji , dodane jako suplement.

Książka w Wielkiej Brytanii – 200Ł, można zamawiać w Czechach u Petra Kupelki 990,- Kč


Eugen
PTMK

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów