Hi-Media

Autor Wątek: Aztekium valdezii  (Przeczytany 10069 razy)

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
Odp: Aztekium valdezii
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2015, 22:38:47 »
Jeśli jest to mieszaniec to bardzo stabilny. Jego stanowisko to wąwóz oddalony o wiele kilometrów od stanowisk pozostałych Aztekium i rosną go tam grube setki tysięcy jeśli nie miliony. Wszystkie egzemplarze w naturze są bardzo do siebie podobne.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2015, 22:38:47 »

anndy123

• Hodowca
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2015, 21:27:30 »
Do tej pory nie widziałem jakiegokolwiek zdjęcia przedstawiającego nawet kilkadziesiąt egzemplarzy w jednym miejscu a co dopiero tysiące 8) i dlaczego  po tylu latach w hodowli kaktusów dopiero niedawno w prowadzono badania genetyczne do prawidłowego oznaczenia gatunków i to nie wszystkich tylko do tych o które były spory o nazwę ????????
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2015, 21:36:56 wysłana przez anndy123 »

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2015, 22:49:53 »
Miałem szczęście widzieć prelekcję ludzi, którzy byli na stanowisku tego Aztekium. Zatem i widziałem dużo zdjęć i znam przekaz z pierwszej ręki.
Dlaczego wcześniej nie robiono badań genetycznych? Bo to bardzo kosztowna zabawa (jedno badanie to ok. 1000zł) i dopiero ostatnio robi się bardziej dostępna. Poza tym badanie genetyczne, wg mnie, to tylko jeden z elementów identyfikacji gatunków, wcale nie najistotniejszy. Należy też pamiętać, że bada się tylko niewielki fragment genotypu roślin a nie cały jej kod więc wnioski wyciągane z tych badań także mogą być obarczone błędami.

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2015, 19:40:00 »
Widzę że masz swoją teorie to jak World Trade Center  całemu światu w cisnęli kit

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2015, 06:56:22 »
Wolałbym by nie używać w stosunku do mojej osoby takich porównań.

Mam to szczęście iż w przypadku Ameryki Południowej mam dość dobre kontakty z odkrywcami nowych gatunków i mam namiary na ich lokalizacje. W czasie swoich podróży często je odwiedzam i jeszcze nigdy nie trafiłem na posadzone ludzką ręką hybrydy.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 07:04:55 wysłana przez blabla »

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2015, 18:16:41 »
Sorry jak cię czymś uraziłem nie o to mi chodziło