Hi-Media

Autor Wątek: Podbeskidzie  (Przeczytany 8780 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Podbeskidzie
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:24:59 »
Z końcem czerwca spotkanie "PODBESKIDZIE" organizowane przez KK Ostrawa - Lumir Kral.
Impreza trwa 3 dni, duża dawka prelekcji, giełda kaktusów, spotkanie ciekawych kaktusiarzy z Czech, Słowacji, Austrii i spora grupa z Polski. UWAGA  br. impreza  w Nova Ves (kawałek za Frydkiem Mistkiem) a nie w Hotelu Beskyd w górach gdzie przez ostatnie lata się odbywała.

•28. – 30. 6. 2013 – 20. setkání kaktusářů POBESKYDÍ ve Frýdlantu n.O. – Nová Ves, restaurace Budoucnost. Zvuková pozvánka.
Přednášky:
- E. N. Sarnesovi - Patagonie, Pterocactus
- Kolařík – Chile, A. spiniflorus aj.
- Papsch - historie 2. část
- Barčák - Somálsko 2013
- Kůrka - 3 dny v Argentině 2013
- Bercht - Lobivia, Echinopsis
- Krejzlík - Kuba 2013
- Žídek - Madagaskar 2012
- Heřtus - Peru
- Fischer - Bolivie
- Záhora - Setkání s turbinikarpusy

Jak widać po tematach to każdy znajdzie coś dla siebie.

Eugen
PTMK O/w Gliwicach

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Podbeskidzie
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:24:59 »

Aga

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Podbeskidzie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2013, 22:16:42 »
A jakieś szczegóły, jaka  jest cena imprezy, nocleg, wyżywienie, czy oprócz prelekcji w planach jest zwiedzanie okolicznych kolekcji.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2013, 18:44:03 »
Witaj Aga

Posłałem e-maila do Lumira Krala z prośbą o informacje co za ile , jakie kolekcje. Jak dostanę odpowiedz to się podzielę.

Noclegi
- najtańsze są w 4 osobowych kempingach - chatkach 130 koron,
- pokój 3 osobowy turystyczny po 200 koron.

Koszt uczestnictwa??

Najlepiej wejść na stronę  Nová Ves, ceny noclegów, ew. rezerwacje
http://www.rsbudoucnost.cz/cs/ubytovani

Jest też na stronie cennik restauracji.

W latach ubiegłych była dostępna większość okolicznych kolekcji, ale dojazd we własnym zakresie.

Eugen

Aga

• Amator
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2013, 19:57:17 »
Chodziło mi o to czy jest to podobna impreza do kaktusiady.
Jest cena za całą imprezę lub jej elementy.
Czy zwyczajnie jadę tam na własną rękę i szukam noclegu na miejscu.
 Czy coś muszę wcześniej rezerwować, no i jakiś adres gdybym tam chciała przyjechać np na jeden dzień np zobaczyć wystawę o ile takowa jest czy na kiermasz 8).

No bo w sumie to nic nie wiadomo, kto tam nigdy nie byl, nie wie co jest grane ;)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:31:34 »
Poczekaj, pytania zostały wysłane do organizatorów, czekamy na odpowiedz.

Eugen

Aga

• Amator
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2013, 22:32:29 »
Nic jeszcze nie wiadomo :( ? To może chociaż czy w sobotę lub niedzielę, będzie jakaś wystawa polączona z kiermaszem?

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2013, 00:01:11 »
Czekam do jutra (niedziela), może coś jeszcze dojdzie.

W latach ubiegłych wyglądało to tak:
- piątek po południu, ognisko, grill, piweczko, góralska kapela, pogaduszki na wolnym powietrzu tzw. integracja.
- sobota od rana do południa kiermasz roślin sporo atrakcji, dużo podrośniętych siewek- tanio, wszystko z nr stanowiskowymi. Ciekawe gymnalycja miał Tomasz Kuchlanek, oraz ładne rośliny austyjacy. Ksiąki, oraz cykl prelekcji z małymi przerwami, oraz dużą na obiad
- wieczorem zwykła kolacja i rozmowy w indywidualnych grupach,
- niedziela rozjazd po okolicznych kolekcjach, ale to wg. indywidualnych ustaleń. Nasz Oddział dogrywał w piątek plan i terminarz odwiedzin okolicznych kolekcji.

Koszty się miały ok.
- opłata za uczestnictwo 100Kcz
- noclegi po ok. 200kcz
- jedzenie wg karty, lub zbiorówka (kiepska).

Pozdrawiam Eugen

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2013, 09:28:46 »
Witam
Przyszła odpowiedz od Lumira,

Ahoj , ceny są prawie takie same jak w zeszłym roku, kabiny nawet tańsze (domek dla 4 osób), pozdrawiam Lum

Noclegi - 1 noc / osoba
Domek ........................ 130-CZK
Część turystyczna budynku .. 200,-CZK
Apartamenty .................. 400 CZK

ŚNIADANIE ...................... 80-CZK
LUNCH .......................... 100.-CZK
KOLACJA ....................... 100 CZK

Więc się zbytnio nie pomyliłem.

Eugen
O/Sląski PTMK

Aga

• Amator
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2013, 15:09:09 »
Wielkie dzięki :) gdybym mogła jeszcze prosić o jakiś dokladny adres gdzie ta impreza się odbywa, bylabym wdzieczna. I takie ostatnie podsumowujace pytanie, czy byłyby jakieś trudności gdybym przyjechała tylko w sobotę pooglądać kaktusy lub w niedziele na objazdówkę?

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2013, 08:56:11 »
Witam, spotkanie:
•28. – 30. 6. 2013 – 20. setkání kaktusářů POBESKYDÍ ve Frýdlantu n.O. – Nová Ves, restaurace Budoucnost.
(czyli • 28 - 30 6-gi 2013 - 20 Spotkanie kaktusiarzy Pobeskydzie jest we Frýdlandzie nad Ostrawicą - Nová Ves, w restauracji Budoucnost.

jak sprawdzisz w internecie to zobaczysz, że jest to blisko Frydka-Mistka (http://rs-budoucnost.hotel.cz/map/zakwaterowanie/

Oczywiście można przyjechać tylko na wybrane imprezy. Giełda od rana ok. 8oo do obiadu.

Ja też w tym roku z uwagi na prace przyjadę w sobotę ranu a wyjadę wieczorem.

Pozdrawiam
Eugen
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 08:57:55 wysłana przez Eugen »

Aga

• Amator
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2013, 22:08:46 »
To  w takim razie do jutra  8)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2013, 11:17:33 »
Kolejna impreza z kalendarza kaktusiarz za nami.
Rocznicowa bo to już 20 spotkanie organizowane tuż za naszą granicą, obok Frydka-Mistka zlot PODBESKIDZIE.
Impreza organizowana przez KK w Ostrawie i Frydku-Mistku, a tak w zasadzie to przez duet Lumir Kral, Jaromir Chvastek
Impreza z Hotelu w górach wróciła do Nowej Wsi.
Typowy dla tej imprezy harmonogram: duża dawka prelekcji (w moim odczuciu troche za dużo, możliwości percepcji i prozaicznie "wysiedzenia" są ograniczone. Mnie intereowały trzy
- Sławka Fiszera "Boliwia" - to kompan Tomka i Andrzeja z podróży do Boliwii, posiadacz wspaniałej kolekcji kaktusów z APoł.
- Bercht - Lobivia, Echinopsis - próba nowej systematyki tej obszernej rodziny, wykład poparty wynikami badaniań DNA
- oraz Jarda Záhora - Spotkanie z  Turbinicarpus, moim zdaniem nr 1 wśród czeskich prelegentów. Mam ciągle w pamięci jego wykład w Gliwicach o Stenocactus'ach i długą rozmowę jak Go odwoziłem do Czech.

Przed laty siedziałem na każdej prelekcji, po powrocie do domu miałem sieczkę informacji. Z wiekiem wolę zobaczyć to co mnie interesuje, zamiast przysnąć, co czasem widać na sali.

Był też kiermasz roślin i książek. Sprzedawców ledwie pięciu. Czterech amatorów z super cenami (np. podrośnięte siewki po 20kCs a jak kilka w doniczce to 15kCs, oraz jeden sprzedawca zawodowy z innymi cenami. Mała reprezentacja wynika z faktu, że amatorzy mający "rozpoznawalne " kolekcje  i nazwiska są widoczni na spotkaniach i giełdach kaktusowych w Austrii (Wiedeń, Eugensdoorf, czy na największym spotkaniu europejski w Belgii i tam wystawiają swoje kaktusy.
Ceny uczestnictwa bz, pokoje tańsze, jedzenie trochę droższe ale znacznie smaczniejsze. Piveczko, jak to w Czechach - zimne, mokre, smaczne i w dużym wyborze.
Z Polski 7 osób - najmniej od lat. Widział ulgę na twarzy Grzegorza Matuszewskiego jak zobaczył kilka osób ze Śląska
Nawiązałem nowe kontakty ze słowakami, a Andrzej dograł kolekcje na dojazd i powrót z Chrudimia.

Za kilka dni dodam fotki.
Pozdrawiam Eugen
PTMK /Śląski

« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2013, 12:11:51 wysłana przez Eugen »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2013, 19:38:16 »
Dziękuję za krótką recenzję. Ciekawie było... i znów beze mnie.  :-\

Chętnie obejrzę fotki!

PioRej

• Amator
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2013, 05:36:47 »
- Bercht - Lobivia, Echinopsis- to musiało być ciekawe.
Szkoda, że nie mogłem posłuchać. :(

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2013, 10:07:55 »
Witam
Piotrze, wykład Bergchta to porównanie blisko sobie pokrewnych kaktusów. Pokazał podobieństwo oraz różnice. Podparł się też badaniami DNA, ale ten fragment prelekcji potraktował ewidentnie informacyjnie. Begcht to ciekawa postać w światku kaktusowym. Posiadacz olbrzymiej kolekcji ponad 600 mkw. Specjalizuje się w Gymnocalyciach (zwrócono mi uwagę, że zwrot w stylu gymna, sulki itp to bełkot - słusznie, poprawiam się). Stały uczestnik spotkań Podbeskidzie i Gymnofile. Jego wyjazdów na kaktusowe ścieżki nie sposób zliczyć. Pośredniczy w sprzedaży nasion, swoim autorytet gwarantuje wysoką jakość - trochę z tym różnie, ale nie jest najgorzej.

Z racji pobytu tylko w sobotę, nie mieliśmy czasu na odwiedzenie wielu kolekcji. Podjechaliśmy do niezwykle sympatycznych kaktusiarz mieszkających w sąsiedztwie pp. Goldmanów. Z odwiedzin była chyba szczeg. zadowolona Aga, kupiła kilka ciekawych roślinek.
Teraz jeszcze kilka fotek.

Eugen