Hi-Media

Autor Wątek: Gymnokalycium D.Rogackin wersja PL  (Przeczytany 3459 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Gymnokalycium D.Rogackin wersja PL
« dnia: Maj 06, 2013, 10:10:08 »
Witam
Na Kaktusiasie 2013 była sprzedawana pierwsza na naszym rynku książka poświęcona Gymnocalycium.
Mamy niezbyt wiele książek na temat kaktusów, a poświęconych jednemu gatunkowi to białe kruki. W większości są to tłumaczenia, w jezyku polskim ukazało sie ledwie kilka, cieszy więc każda pozycja. Ten popularny, obszerny gatunek miał monografie wydawane jedynie za granicą.
Pare słów o książce. Mam ją dopiero od czterech dni, więc co oczywiste mój odgląd jest powierzchowny. Z tego co zobaczyłem to mogę jednak ze spokojem sumienia polecić naszym gymnofilom. Znajdą w książce podstawowe informacje o rodzaju, o rozmieszczeniu geograficznym jego podrodzajów. Klasyfikację rodzaju, troche uwag i hipotezie jego ewolucji, oraz dodatkowe informacje w załącznikach.  Książka liczy 178 stron i jest ilustrowana ponad 200 kolorowymi zdjęciami.

Autor rosyjski gymnofil - Dmitri Rogacki
Pierwsze wydanie - 2005 Moskwa
Wydanie PL Wrocław 2012
Tłumaczenie - Maciej Zwoliński
Redakcja Tadeusz Nycz

Obu kolegów z PTMK O/Wrocław nie trzeba przedstawiać. Wielka praca jaką obaj włożyli w przygotowanie tej pozycji do duży wkład w popularyzację gymnokalycji i doskonałe narzędzie dla zainteresowanych.

Na Kaktusiadzie książka sprzedawała się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Polecam

Eugen
PTMK

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Gymnokalycium D.Rogackin wersja PL
« dnia: Maj 06, 2013, 10:10:08 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: Gymnokalycium D.Rogackin wersja PL
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2013, 20:36:31 »
Dzięki za info.  :D

Postaram się skorzystać i pozycję zakupić.