Hi-Media

Autor Wątek: WIOSNA czas na kaktusy  (Przeczytany 4828 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
WIOSNA czas na kaktusy
« dnia: Kwiecień 01, 2013, 12:33:23 »
Witam
Mamy wiosnę, czas letni a pogoda zimowa. Coś się totalnie pomyliło. Często o tej porze już część kaktusów była na dworze w parzeniszczach.
Tego roku wszystko śpi, trochę kwiatków na mammillariach i dużo pąków na steniakach.
Czy tylko nasze kaktusy są takie leniwe?

Pozdrawiam EUGEN
PTMK O/Gliwice

Za oknem wiosna?

Matukany jeszcze spią

Parzeniszcze 01.04.2013

Pąki na echinofosukaktusach

Zakwitły jedynie pojedyncze mamilarie.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

WIOSNA czas na kaktusy
« dnia: Kwiecień 01, 2013, 12:33:23 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: WIOSNA czas na kaktusy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2013, 18:06:01 »
Ładne widoki. Te w środku, nie na zewnątrz.   ;)
Dobrze choć wirtualnie poznać część Twojej kolekcji.  :)

Wygląda na to, że rok z 13 będzie nietypowy. I pewnie dla naszych roślin nie najbardziej pomyślny. Bo na pewno wegetacja będzie krótsza...

U mnie nawet szklarenka jeszcze nie odsłonięta po zimie. Wciąż temperatury oscylują w okolicach zera więc jak? Więc rośliny śpią w najlepsze i nawet pąków na nich nie ma wiele. Wciąż czekamy (my i nasze rośliny) na lepsze czasy...

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2013, 22:26:13 »
Nie tylko u Was Gienku. U mnie to tylko rhipsalis kwitnie od stycznia i pierwsze kwiaty otworzyła euphorbia millii. One rosną w mieszkaniu. Natomiast na zimowisku zima. Temperatura nadal pomiędzy 0 a +10 st. C. Pąki to jeden stary okaz epiphyllum wyprodukował. Jakoś sobie w tych warunkach radzi. Na szczęście trochę więcej słońca ma się pokazać to i temperatura się podniesie.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2013, 10:36:18 »
Są kaktusy na których kwiaty można liczyć. Lubią ciepło, wilgoć i kwitną prawie stale.
Łatwe w uprawie, mała szczepka, w miarę żyzna ziemia, woda, niezbyt wiele słońca
i sukces zapewniony. Mowa o RHIPSALIS.

Ten kwitnie prawie cały rok

Ten to nowy nabytek i zakwitł po raz pierwszy. Dostaliśmy szczepkę  a nazwę musimy odpisać.
Aktualnie to "spec":

Pozdrawiam Eugen

Ps. Chyba idzie ku serio ku wiośnie. Dzisiaj takie ostre słoneczko. że muszę cieniować

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2013, 10:53:02 »
A u mnie ciemno i zimno.  :(

Wczoraj rozebrałem szklarenkę z wdzianka zimowego ale to raczej jako straszak na zimę bo aura niewiele się zmieniła...

Rośliny kóre pokazłeś ładne.  :)

Pierrot

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2014, 16:29:26 »
Chyba pora wywołać wiosnę  i sezon 2014. Z tego co przypomniałem sobie poprzednimi postami, to wiosna bardzo nieśmiało przychodziła w ubiegłym roku. Ten rok (odpukać w niemalowane) zanosi się na wyjątkowy, w dodatni sposób - dłuższy sezon wegetacyjny. Co u Was? Bo mój parapet jeszcze pusty a kaktusy czekają wyjęte jesienią i przeniesione do piwnicy. W najbliższy weekend już nic mnie nie powstrzyma przed posadzeniem kaktusów i wystawieniem na parapecik.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2014, 16:40:30 »
W piątek wystawiłem swoje kaktusy na odkryty balkon. Co prawda tylko rośliny górskie (rebucjowate, sulkorebucje, weingartie etc.) ale zawsze.  :)

Tyle, że pogoda właśnie się popsuła, ten tydzień zapowiadają nie najcieplejszy. A gorsze ma przyjść na początku kwietnia, z przygruntowymi przymrozkami włącznie. Tyle, że u mnie 4te piętro i mam nadzieję, że te chwilowe spadki temperatur mi nie zagrożą.