Hi-Media

Autor Wątek: Kaktusiada 2013  (Przeczytany 8971 razy)

prhz

 • Twój admin
 • Członek PTMK
 • Hodowca
 • **********
 • Wiadomości: 277
 • Reputacja: 9
  • Zobacz profil
Kaktusiada 2013
« dnia: Marzec 14, 2013, 13:01:45 »
XIV Wiosenne Spotkanie Miłośników Kaktusów
Ustroń - Jaszowiec 2013

Tegoroczne ogólnopolskie XIV Spotkanie Miłośników Kaktusów odbędzie się w położonej u podnóża gór Beskidu Śląskiego Czantorii i Równicy miejscowości Ustroń - Jaszowiec w dniach od 3 do 5 maja 2013 r. Do dyspozycji Państwa ponownie będzie Dom Wczasowy "GLOBUS" zlokalizowany w Ustroniu – Jaszowiec (43-453 ) przy ul. Turystycznej 6, tel. +48 33 854 25 36, fax +48 33 854 50 15, mail: globus_sylwia@op.pl.
Dolina Jaszowca jest jednym z najpiękniejszych miejsc Beskidu Śląskiego, z krystalicznie czystym powietrzem i przepięknymi widokami – to informacja dla tych osób, które nie uczestniczyły w spotkaniu w ubiegłym roku.
Zgodnie ze zwyczajem spotkamy się w piątek po południu. O godz. 1700 przewidujemy grilla na zewnątrz obiektu. W przypadku złej pogody będzie kolacja grillowa w Hotelu.
W sobotę wysłuchamy kilku prelekcji w nowej sali konferencyjnej, a na zakończenie będziemy się bawić i wymieniać opowieści przy uroczystej kolacji. W niedzielę będzie można odwiedzić kolekcje kaktusowe. Pełny wykaz prelekcji ukaże się w kwietniu.
Dopuszcza się konsumpcję wszelkich napoi nabytych we własnym zakresie. Jednakże w kawiarni będzie możliwość zakupu - woda mineralna, napoje gazowane, soki, kawa, herbata, piwo.
W trakcie spotkania będzie zorganizowana giełda kaktusów, sukulentów, literatury i gadżetów, która odbędzie się w holu Hotelu przy sali konferencyjnej. Zapraszamy wszystkich uczestników do przywiezienia swoich roślin.
Zarząd Główny PTMK również i w tym roku nie dofinansuje spotkania kaktusiarzy stąd niestety opłaty musimy ponieść sami. Koszt uczestnictwa – 260 zł. Osoby towarzyszące nie zainteresowane prelekcjami płacą 220 zł. W cenie otrzymujecie Państwo dwa noclegi (pokoje dwuosobowe) i pięć posiłków (od piątkowej kolacji do niedzielnego śniadania). Można oczywiście spędzić w ośrodku kolejną noc (następne) lub przyjechać wcześniej. W takim przypadku proszę uzgodnić to z recepcją Hotelu. W ramach pobytu jest możliwość skorzystania bez ponoszenia dodatkowych opłat z basenu z hydromasażem w wyznaczonych godzinach. Ponadto odpłatnie istnieje możliwość skorzystania z sauny suchej i szerokiej gamy masaży i zabiegów.
Dla dzieci do lat 3 pobyt gratis. Dzieci w wieku od 3 do 8 lat pobyt 120 zł, a od 9 do 14 lat 160 zł. Powyżej 14 lat – odpłatność pełna.
Dla osób, które chcą skorzystać jedynie z wybranych posiłków lub noclegów poniżej cennik:
Piątek 03.05.2013 r.
Kolacja grillowa (w razie niepogody w sali restauracyjnej) – 35,00 zł/osoba
Nocleg – 50,00 zł/osoba
Sobota 04.05.2013 r.
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego – 15,00 zł/osoba
Obiad  – 25,00 zł/osoba
Kolacja w sali restauracyjnej – 30,00 zł/osoba
Nocleg – 50,00 zł/osoba
Niedziela 05.05.2013 r.
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego – 15,00 zł/osoba

Jednorazowa opłata organizacyjna:
Uczestnik – 40,00 zł
Osoba towarzysząca – 0,00 zł

Zgłoszenia uczestnictwa proszę wysyłać równolegle na adresy internetowe:
1. Andrzej Wandzik: andrzej.wandzik@atwdb.pl lub telefonicznie tel. +48 601 407 806,

2. Eugeniusz Skurowski: biuro@abcdruk.pl, lub telefonicznie tel. +48 510 235 268,
Zgłoszenia należy przysyłać do 7 kwietnia 2013 r. – zarówno biorący udział w pełnym programie jaki i w wybranych jego elementach uwzględniających nocleg. Po tym terminie też będziemy przyjmować zgłoszenia ale nie gwarantujemy miejsca w Hotelu.
Pieniądze (w kwocie 260 zł i/lub 220 zł od osoby) prosimy wpłacać na konto podane niżej oraz przesłać informacje o wpłacie:
61 1240 1369 1111 0010 4174 8816
Andrzej Wandzik
ul. Mieszka I nr 4
41-709 Ruda Śląska
tytuł wpłaty „KAKTUSIADA 2013”
Prosimy o szybkie wpłaty ze względu na konieczność zapłacenia hotelowi przez organizatorów zaliczki do 28 marca 2013 roku.
Osoby, które chcą skorzystać tylko z wyżywienia bez noclegu proszone są o powiadomienie organizatorów (musimy zamówić ilość posiłków) w terminie do 24 kwietnia 2013 r. – opłata na miejscu.
Serdecznie zapraszamy również wszystkich niezrzeszonych miłośników kaktusów do udziału w naszym spotkaniu. Uczestnicy nie będący członkami PTMK mogą potraktować naszą imprezę jako okazję do spotkania się z kolegami internetowymi, wysłuchania ciekawych prelekcji, dokonania zakupów, poznania form pracy Towarzystwa i poznania jego członków.
Wykaz prelegentów i tematy spotkań podamy po uzyskaniu potwierdzenia osób zaproszonych.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Kaktusiada 2013
« dnia: Marzec 14, 2013, 13:01:45 »

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2013, 19:46:13 »
Witam kaktusiarzy.
Wspominki z Kaktusiady z roku 2012

Miałem dłuższą przerwę w pokazywaniu się na stronach Forum, koledzy pisali e-maile zaniepokojeni moim zniknięciem. Sprawa prozaiczna nawał pracy. Mam ogromne zaległości. Zbliża się Kaktusiada 2013, a ni słowem nie wspomniałem o udanym spotkaniu na Kaktusiadzie z roku ubiegłym.  Więc nadrabiam zaległości.

Nowe miejsce na Kaktusiadę w 2012 r. Dom Wczasowy „GLOBUS” w Ustroniu – Jaszowcu okazał się strzałem w dziesiątkę. Doskonały dojazd samochodem i i bezpośredni dojazd od strony W-wy pociągiem. Własny parking, grill na wolnym powietrzu, miejsce na giełdę i klimatyzowane pomieszczenie na prelekcje. Pokoje o przyzwoitym standardzie w większości 2-osobowe + miejsce do spania dla dziecka z własną łazienką i ubikacją. Ośrodek udostępnia za dodatkową opłatą basen i pokój zabiegów masażysty.
Impreza udana, dopisali uczestnicy którzy przyjechali z większości Oddziałów oraz osoby nie należące do PTMK. Duża grupa z Czech - prelegenci, sprzedawcy roślin i zwykli kaktusiarze.

Dzień I – piątek.

Niestety deszcz i zimno zmieniły planowane na piątek ognisko z grillem na spotkanie pod dachem. Doroczne spotkanie przyjaciół pomimo zmiany planów było wspaniałe. Rozmowy, wspominki starych kumpli i zawiązywane przyjaźnie z nowymi koleżankami i kolegami. Kto tak pięknie będzie „zazdrościł” – bowiem na rodzinę trudno liczyć, czy kwitnienia roślin trudnych.  Pasjonaci zawsze znajdą temat do rozmowy, czas nie jest przeszkodą. Jutrzejsze śniadanie jest specjalnie trochę później, program na miejscu w ośrodku, można się napić piweczka czy popróbować przywiezionych ze świata Tekili czy Pisco. Sporo opowieści naszych podróżniczków, takich od serca bez autocenzury. Koledzy z Czech, większość to dobrzy znajomi, bariera językowa nie przeszkadza, jedni lepiej inni gorzej, ale się dogadują. Impreza trwa do późna.

Dzień II – sobota

Po śniadaniu, zakupy na burzie w holu – sprzedających 10, duża oferta kaktusów (w tym nowinki i rarytasy), sukulenty, tilladsie, literatura itp. Przed prelekcjami uczestnicy dostają identyfikatory i butony. Tematem przewodnim butonów jest polski ślad w odkrywaniu nowych kaktusów, mamy więc: Mammillaria jozef-bergeri, Hindelwinteria polonica, Turbinikarpus graminispinus.

Zaczynamy maraton prelekcji:

- Oddział Śląski PTMK obchodził swoje 45 lat działalności i wspomnienia o tych dawnych kolekcjach, wspólnych latach i osobach które tworzyły jego historię, to temat pierwszego wystąpienia naszego szefa Wojciecha Preidla.
Do obiadu jeszcze są prelekcje:
- Josef Barcak – Kaktusy meksykańskie
- Roman Starcha – Rośliny południowej Tanzanii
- Edward Gincelis – O kaktusach inaczej – czyli część skarbów chyba największego w Polsce kolekcjoner souwenirów z kaktusem w tle.

Przerwa, kolejna sesja zakupowa, obiad i druga tura prelekcji:
- Grzegorz Matuszewski z werwą prowadzi aukcję, książek i  pamiątek przekazanych przez córkę Pani Zofii Kabiesz,
- Pavel Hertus – Kaktusy Peru,
- Grzegorz Matuszewski – Kwitnące Chile,
- Bożena Dubielecka – Słowo o Aloesach.

Prowadzący prelekcje otrzymali dyplomy i oryginalne, wykonane ręcznie przez artystkę mozaiki o tematyce związanej z kaktusami.

Dzień kończy uroczysta kolacja. Kolejne rozmowy, wspominki i umawianie się na spotkania w kolekcjach, wyjazdach. Kolejne spotkanie dużą grupą dopiero w Chrudimiu.

Dzień III – niedziela
Wyjazd do odwiedzenia kolekcji w dwóch grupach. Pierwsza którą po polskich kolekcjach na podbeskidziu, a druga po kolekcjach we Frydku-Mistku, Ostrawie i Czeskim Cieszynie.

Impreza udana, potwierdzeniem są pytania kierowane do naszego Klubu i organizatorów „czy będzie spotkanie w 2013 r.”  TAK, JEST ORGANIZOWANA !!!!

Eugen
PTMK KGliwice
Wiele prób zamieszczenia przygotowanych zdjęć się nie powiodło, poproszę informatyka i postaram się je podać za kilka dni[/size]

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2013, 00:14:51 »
Dzięki pomocy mogę zamieścić kilka fotek z Kaktusiady 2012


Butony
Pamiątkowa mozaikaOrganizatorzy A.Wandzik i Wojciech Praidl


Prelekcja W. PraidlaBarczak z Ostrawy po prelekcji


Medal z Miedzynarodowej Wystawy Kaktusów z 1969 w Chorzowie ze zb. Gincelisa


Gincelis po prelekcji, podziekowanie


Tablica z trofeami Gincelisa

Pozdrawiam Eugen
Jutro reszta zdjęć

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2013, 10:55:49 »
Jeszcze kilka fotek, a za miesiąc spotkanie i nowe wspomnienia!!!!
Stoisko Hestusa
Stoisko PotykiAukcja pamiątek, prowadzi Grzegorz Matuszewski


Prelekcja


Szefowa PTMK B.Dubielecka i A.Wandzik


Arek Zak i kiledzy z Lublina


Kolacja Mietek Pytlak z żoną
Warszawiacy

Zdjęcia z objazdu kolekcji innym razem

Eugen Pozdrawiam
 i zapraszam na spotkanie w bieżącym roku

blabla

 • Członek PTMK
 • Hodowca
 • **********
 • Wiadomości: 479
 • Reputacja: 26
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2013, 12:13:36 »
Czy znana jest już lista prelegentów, który opowiedzą coś o kaktusach w tym roku?

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:59:39 »
Prelegenci są dogrywani, ma być mixt kaktusowo/sukulentowy.
To samo dotyczy sprzedawców, aczkolwiek jest apel aby każdy kto ma przywiózł nadwyżki.
Kierunki wyjazdów na niedzielę, to Czechy - kolekcje w standardzie, Słowacja i może coś na Śląsku.
Szkoda, że są jak zwykle problemy z dograniem terminu z Mrowcem w Ochabach.
Ma i co pokazać a i jest duża oferta handlowa.
Ciekawe, czy coś nowego zobaczymy z Argentyny.

Eugen
PTMK O/Gliwice

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2013, 14:56:52 »
Dojazd na Kaktusiadę

Dostałem e-mailem pytanie jak dojechać pociągiem ?
Wybór Ustronia na miejsce naszego spotkania był podyktowany m.inn. łatwością dojazdu.
Super wygodnie
Samochodem z Katowic drogą szybkiego ruchu do Ustronia Polany i jesteśmy na miejscu.
Pociąg proszę bardzo TLK np. Warszawy bezpośrednio do stacji Ustroń Polana i spacerkiem ok. 600 m. do Ośrodka,
nawet nie pod górkę - to dla wygody koleżanek i kolegów z nizin.

Nic tylko przyjechać, złapać nowy entuzjazm, zrobić atrakcyjne zakupy. Pogadać ze znajomymi poznać nowych przyjaciół i umówić się na spotkania w różnych kolekcjach


EUGEN
współorganizator
PTMK O/Gliwice

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2013, 21:59:27 »
DOJAZD SAMOCHODEM

Odradzam jazdę przez Tychy na Bielsko i dalej do Skoczowa i Ustronia. W Tychach są duże roboty drogowe. Upiorne korki.

POLECAM jechać z Katowic drogą na Mokołów, Żory, Skoczów. Bardzo dobra nawierzchnia, prawie płynny ruch.
Eugen

Eugen

 • Moderator
 • Super Hodowca
 • *****
 • Wiadomości: 502
 • Reputacja: 16
  • Zobacz profil
Odp: Kaktusiada 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2013, 22:36:27 »
Długi  wolny czas majówki za nami. Spotkanie na Kaktusiadzie 2013 to już historia.
Pora załatwiać odłożone prace. Teraz poprawić parzeniszcza, powynosić lobiwki, sulki itp.
Będzie pare uwag o spotkaniu w Ustroniu, ale w pierwszej kolejności "prace polowe"

Pozdrawiam.
Eugen