Hi-Media

Autor Wątek: Pytania odnoście PTMK.  (Przeczytany 4289 razy)

hamburabi

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
    • hodowla kaktusów i sukulentów
Pytania odnoście PTMK.
« dnia: Marzec 09, 2013, 22:46:52 »
Witam,
chciałbym się spytać czy warto dołączyć do PTMK? Czym te Towarzystwo się różni od PTKS?

Pozdrawiam,
Daniel (Członek PTKS)

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Pytania odnoście PTMK.
« dnia: Marzec 09, 2013, 22:46:52 »

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Odp: Pytania odnoście PTMK.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2013, 20:19:29 »
Witaj

Zastanawiałem się kilka dni czy Ci odpisać.
Temat przynależności do do wymienionych Towarzystw niby podobnych jednak różniących się zasadniczo.
Co gorsza emocje jakie już wywoływał zbliżony temat poruszony na różnych forach mocno mnie powstrzymuje od wypowiedzi. Więc ograniczę się do podania  podstawowych faktów.

Mamy podobne hobby ale różnie jest ono  realizowane

Członkowie PTMK spotykają się na zebraniach, które jest miejscem wymiany doświadczeń, podawane są nowości z zagranicznej prasy, zapraszamy prelegentów. Organizują wspólne wyjazdy po kolekcjach krajowych i zagranicznych. Wspólnie w Klubach prowadzimy akcje zakupu nasion, literatury i  atr. potrzebnych do uprawy. Innymi słowy działamy jako koleżeńskie grupy w kilku miastach. Wydawany jest przez PTMK Świat Kaktusów do którego piszą nasi koledzy, który członkowie otrzymują za płacone składki. Oczywiście Internet jest też naszym narzędziem, ale nie celem. Cała praca organizacyjna jest społeczna. Składka członkowska jest przeznaczona na druk SK. Organizacja ma sporą tradycję i doświadczenie  - działała już przed 1939 r.

PTKS jest organizacją młodą skupioną wokół dynamicznego lidera i ogranicza swoją działalność i  aktywność do Internetu. Wydawane jest kilka numerów rocznie czasopisma z opracowaniami własnymi i dużą ilością przedruków. Czasopismo jest dostępne w otwartej sprzedaży w Allegro.
Moim zdaniem jest to forma klubu wirtualnego, oparta o kontakt jego członków poprzez wpisy zamieszczane na forum internetowym. Członkowie mogą mieszkać w każdym miejscu na ziemi, być w kontakcie, ale nigdy mogą się nie spotkać.

Trywializując
Aby zbytnio nie przynudzać to tak jak z kibicam, jedni za ukochaną drużyną jadą na drugi koniec Polski innym wystarcza retransmisja  meczu w telewizji.

Sam musisz zdecydować jaka forma Ci odpowiada.
Zapraszam na spotkanie w Klubie PTMK zobaczysz i zdecydujesz czy Ci odpowiada forma "kontaktu z żywymi ludźmi", czy jest to strata czasu i wystarcz kontakt z wirtualnymi sieciowymi znajomymi hobbystami.

Eugen
PTMK Gliwice
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 09:11:39 wysłana przez Eugen »

anndy123

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Pytania odnoście PTMK.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2015, 22:39:51 »
Ja jestem nowy i nigdzie się nie zapisywałem do tej pory i się nie zapisze po prostu nie szukam już żadnych kaktusów wszystkie jakie chciałem to mam,jeżeli jesteś nowy i szybko chcesz powiększyć kolekcje to radzę się zapisać to są nieograniczone możliwości i poznawanie nowych ludzi , opowieści o kaktusach byłem też na wyjazdach po kolekcjach nie do opisania naprawdę polecam a na tym forum jestem bo może komuś pomogę-doradzę chociaż widzę że Eugen jest najszybszy