Hi-Media

Autor Wątek: Witam gorąco  (Przeczytany 1772 razy)

Ashao

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Witam gorąco
« dnia: Wrzesień 26, 2012, 19:58:18 »
Witam wszystkich miłośników kaktusów. Jakoś tak właśnie chce założyć hodowlę kaktusów. A to przez to, że na lekcji fizyki było kilka fajnych kaktusów o sporych rozmiarach i po powrocie do domu zacząłem szperać w internecie o kaktusach i trafiłem w taki o to sposób tutaj. Mam nadzieję, że każda moja chwila na forum sprawi mi dużo przyjemności i dowiem się coś więcej o kaktusach.

Pozdrawiam !

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Witam gorąco
« dnia: Wrzesień 26, 2012, 19:58:18 »

maryjan13

• Super Hodowca
  • Reputacja: 10
Odp: Witam gorąco
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2012, 12:16:36 »
Witam kolejnego miłośnika kaktusów..
Jak rozumiem z Twojego wpisu,to masz dopiero zamiar założyć własną kolekcję kaktusów..
Na początek radziłbym się zastanowić,jakie kaktusy chcesz mieć w Swojej kolekcji i jakie możesz zapewnić im warunki uprawy.
Czy to będzie szklarenka,foliak,balkon,parapet zewnętrzny,czy tylko parapet wewnętrzny.
Ważne także to,ile będą miały światła ( słońca ),czy to będzie południe,wschód,zachód,bo północ odpada.
I na koniec,czy masz takie miejsce,by zapewnić im odpowiednie warunki zimowego odpoczynku - w chłodzie i bez podlewania.
Na początku fascynacji kaktusami większość osób zaczyna od kupowania w marketach i kwiaciarniach.
Ja proponuję kupować kaktusy z pewnego żródła i dobrze oznaczone.Wtedy nie będzie problemu z identyfikacją.
Znani hodowcy natomiast proponują zacząć przygodę z kaktusami od własnego wysiewu.Ja jeszcze nie wysiewałem.
Wszystkie moje kaktusy,to zakupy większych lub mniejszych roślin.Są też tzw. " marketowce ".
Życzę powodzenia i zadowolenia z tak pięknego hobby !!!