Hi-Media

Autor Wątek: Witam kaktusoholików:-)  (Przeczytany 15091 razy)

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 0
Odp: Witam kaktusoholików:-)
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 09, 2016, 14:33:28 »
Grażynko,gratuluję nowych nabytków

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #45 dnia: Październik 09, 2016, 14:33:28 »

gracesz

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 11, 2018, 11:26:07 »
Obiecałam, więc jestem :-) pozdrawiam przy okazji mojego sympatycznego "stręczyciela"   ;D ;D :-*

Dla porządku - kaktusy mam :-) i to coraz więcej... Jestem też członkiem PTMK, więc cały czas się rozwijam i dowiaduje nowych rzeczy... tylko czasu jakby coraz mniej...

Sezon oczywiście już się u mnie zaczął :-) póki co jednym, jedynym kwiatkiem, ale wkrótce się to z pewnością zmieni...

Pelecyphora valdeziana (syn. Turbinicarpus valdezianus)

Cała kolekcja jest już w szklarni i wygląda tak:

lewa strona

i prawa strona

Mam też wysiane "parę" porcji :-) głównie mammillarie, których owoce podarował mi, rezygnując z przetworów, kolega Marek :-)
Początkowo próbowałam je trzymać w woreczkach, ale z paru względów skończyło się na pudełkach i wygląda to dziś tak:

a tak w środku :

To w telegraficznym skrócie tyle.... i obiecuje poprawę ;D ;D

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2018, 16:25:16 »
Nareszcie udało Ci się tutaj dotrzeć. Dziękuję, że dałaś się namówić!  :)

Teraz do rzeczy.

Szkoda, że tak wszystko pokazałaś hurtem i trudno się skupić na detalach ale to co najpierw napiszę to widok szklarenki który zapiera dech w oczach!  :o
Śliczna, funkcjonalna - tylko patrząc na ilość nasion dopiero co wysianych i na fakt, że półki już teraz nie są puste to wydaje się być taka... mała.  :D
Ale potencjał widać, w razie czego się ją przedłuży ze 3 przęsła i będzie na jakiś czas spokój.  8)
I las etykiet - to się podoba!

Kwiatuszek który wiosnę czyni ładniutki - teraz oczekujemy na dalsze które nam tutaj będziesz sukcesywnie pokazywać. Oby nie trzeba było długo czekać - na kwiatuszki i na pokazy...  ;D