Hi-Media

Autor Wątek: To może i ja się pochwalę  (Przeczytany 8737 razy)

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 25
Odp: To może i ja się pochwalę
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:44:31 »
Te wahania temperatury między dniem i nocą absolutnie nie wpływają źle na zimowanie roślin. Wypraktykowałem bo sam przecież identycznie zimuję...  ;)

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:44:31 »

anndy123

• Hodowca
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 13, 2018, 12:02:46 »
Jeśli tęperatura wzrasta po wyżej +17 c jest to całkiem naturalna na stanowiskach nawet wyższa tęperatura nie szkodzi tylko mokre podłoże to śmierć zimą

klucha64

• Znawca
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:15:19 »
A jak to u Was wygląda z mieszanką to znaczy jakieś specjalne zabiegi typu parowanie prażenie itp.
Kiedyś dawno pamiętam ze parowałem ziemię do mieszanki ale ostatnimi laty zaprzestałem 3 lata temu zakupiłem ziemię do kaktusów w Castoramie nie była tania nieduży worek 15 zł ale pisało na worku poddana obróbce termicznej.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:39:45 »
Specjalne zabiegi? Obróbka termiczna? Hm... No tak, mieszam składniki. I tyle.  8)

Gdybym chciał prażyć podłoże do przesadzanie kilku dziesiątków dużych roślin to musiał bym się tym zajmować kilka dni. No i ten "zapach"... No nie, tego to nawet moja bardzo wyrozumiała i dobra żona by nie zniosła...  ::)

anndy123

• Hodowca
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:47:11 »
Dla tego powtarzam wszystkie takie cudaczne zabiegi wynikaja z starej literatury w tych czasach podłoża są przygotowanie do sadzenia roślin można sobie samemu namieszać albo dla wygodniejszych kupić godowe ale zawsze będę powtażał jak mantrę podłoże jest tylko do podczymania rośliny w doniczce może być zwykły piasek rzeczny i też jest OK

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:18:08 »
Może być i piasek ale trzeba dużo nawozów do podlania. Znam i takie kolekcje gdzie podłoże ubogie a nawozu dużo i też jest ok.

basiaamatorka

• Hodowca
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:36:56 »
A ja tam przepalam ziemię w piekarniku (100 stopni), tą część torfowo-kompostową, tam jest tyle żyjątek , przede wszystkim ziemiórki; a zapach - na pewno mniej szkodliwy niż smog.

klucha64

• Znawca
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 16, 2018, 19:44:36 »
W pełni się zgadzam z Barbarą chodzi o te żyjątka :)
To że ziemia jest tylko po to by kaktus stał pionowo w doniczce to nie znaczy że można pójść pod blok nakopać ziemi dosypać piachu z piaskownicy i będzie ok.
Ja mimo wszystko skorzystam w tym roku z mieszanki, ziemia(Castorama ziemia do kaktusów Compo Sana) to będzie 30%całości lecz parowanie odpuszczam.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 17, 2018, 19:10:38 »
Żyjątka mniej szkodliwe niż grzyby, przelanie, zbyt mocna i ścisła ziemia etc. Wyginą jak się podleje Bi58... Nigdy problemów nie miałem.

Że nie wspomnę, że jeśli chcieć kupować ziemię do kaktusów w większej ilości to jest naprawdę duży koszt.