Hi-Media

Autor Wątek: To może i ja się pochwalę  (Przeczytany 11853 razy)

prhz

• Twój admin
  • Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 9
Odp: To może i ja się pochwalę
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2012, 12:31:03 »
Oj pieniądze zbierać można, a nawet trzeba ;)  Ale co to za sens jak się nie ma na co je wydać :D

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2012, 12:31:03 »

klucha64

• Znawca
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 24, 2012, 21:43:15 »
Oj pieniądze zbierać można, a nawet trzeba ;)  Ale co to za sens jak się nie ma na co je wydać :D
Rozbawiłeś mnie do łez! ;D

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:14:16 »
Wy to macie fajnie! Obserwujecie swoje kwitnące kolekcje ;D a ja siedzę w Niemczech przed laptopem z zepsutą kamerką i słucham żonę na skype jak  to pięknie moje kaktusy rosną i kwitną  :'(  Na domiar złego mam w aparacie sporo fajnych zdjęc ale kabel został w kraju...

maryjan13

• Super Hodowca
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:17:15 »
A to ci pech !!! A nie możesz gdzieś dokupić takiego kabla ?

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 10, 2012, 16:19:31 »
Z początkiem lipca jadę do kraju na 2-tygodniowy urlop ;)(remont kuchni) wtedy wstawię zdjęcia zakupów z Cieszyna, całej mojej "kolekcji",ipięknych zdjęc z kolekcji pana Mirka.
Co do kabla to Sony jak już coś zrobi to nie pasuje nic nawet adapter do karta pamięci mają swój  >:((tęż został w domu) a o cenę kabla nawet nie chcę się pytać.
Tak było 8 lat temu  :D większości z nich już nie ma :'( :'( :'(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2012, 17:53:42 wysłana przez klucha64 »

Rynio

• Znawca
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 10, 2012, 21:22:30 »
Bardzo ładna parapetowa kolekcja.

maryjan13

• Super Hodowca
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2012, 14:47:40 »
Wielka szkoda,że kolekcję musisz budować od nowa,bo ładne rośliny posiadałeś i ładnie Ci kwitły.

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 23, 2012, 20:38:40 »
Wielka szkoda,że kolekcję musisz budować od nowa
Przyzwyczaiłem się  ;)
Hodowlą kaktusów zajmuje sie od szkoły podstawowej (lata 70-te) Pierwsze sztuki z wysyłki z Rumii zakupy u p.Muchy z Krakowa i śp.p.Piekacza z Łodzi, Kołka z Porąbki i z wystaw z Chorzowa.Wujek z wycieczki z DDR przywiózł mi "kolekcję" 6 kaktusów- Parodia microsperma, mutabilis,sanguiniflora,aureispina,rauschii,Echinocactus grusoni do dzisiaj mam je przed oczami  :o powaliły mnie na kolana mało tego posadzone były w kruszywie ceglanym.Najpierw był inspekt potem mała szklarenka a wszystko u babci w ogrudku na wsi pod Oświęcimiem (ja od urodzenia mieszkam w bloku) Po roku cała kolekcja ok. 200 sztuk wylądowała w kruszywie ceglanym i tak około 5-lat żadnych problemów Wszystko pięknie rosło i pieknie kwitło potem zaczeły się randki i kolekcja poszła w odstawkę, wesele wojsko i po  kaktusach zostało wspomnienie...
Od tamtej pory to już chyba 10 raz buduję nową kolekcję (balkon) żal tych co padły :-X za młodu mocno przeżyłem fascynację i miłość do kaktusów tak więc w moim przypadku jest to nieuleczalne. Faworytem do dzisiaj jest dla mnie Parodia mutabilis!

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2013, 17:42:38 »
Przeglądam po raz kolejny fotki z Twojej kolekcji - te starsze i bardziej aktualne, poczytuję co napisałeś i zastanawiam się co się stało, że przeszło pół roku nic nie piszesz.  ???

Masz ładne kaktusy, wiedzę... No i lubisz jak widzę podobne jak jak rodzaje... Mam nadzieję, że dalej budujesz kolejną kolekcję...

Daj jakieś nowe fotki, napisz co nowego - chętnie poczytam bo pisać też potrafisz.  :)

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:40:34 »
Witam!
Po raz kolejny mam nadzieje ostatni ruszam z kaktusami na poważnie w zasadzie to ruszyłem rok temu koniec z eksportami i tego typu wyjazdami czas usiąść na tyłku.
Widzę że Forum żyje więc mam do Was pytanie... zakupiłem kilka sztuk Ferosów min. chrysacanthus,gracilis,cylindraceus,latispinus,glaucescens są to młode rośliny 3-4 lata z perspektywy czasu pamiętam że jak  według książek od września do maja roślinek nie podlewałem to tak młode roślinki  w 90% wysychały na wiór. Co w związku z tym proponujecie stoją na parapecie okna wystawa południowa są oddzielone od pokoju folią temp. ok. 18 stopni w słońcu 30 czy raz na miesiąc je podlać czy spryskać? pozdrawiam serdecznie.
W tym nadchodzącym 2018-tym dużo zdrowia! ;D 

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 30, 2017, 12:34:27 »
Ho, ho - tyle czasu upłynęło... Naprawdę czas na reaktywację!  :)

ruszam z kaktusami na poważnie w zasadzie to ruszyłem rok temu

Szkoda więc, że nie popełniłeś tego tekstu rok temu.  ;)
Ale co się odwlecze...

zakupiłem kilka sztuk Ferosów min. chrysacanthus,gracilis,cylindraceus,latispinus,glaucescens są to młode rośliny 3-4 lata z perspektywy czasu pamiętam że jak  według książek od września do maja roślinek nie podlewałem to tak młode roślinki  w 90% wysychały na wiór. Co w związku z tym proponujecie stoją na parapecie okna wystawa południowa są oddzielone od pokoju folią temp. ok. 18 stopni w słońcu 30 czy raz na miesiąc je podlać czy spryskać?

Ferokaktusy jeśli mają 3-4 lata i były dobrze prowadzone to są już spore rośliny i przez sezon tak powinny odbudować masę że zima nas sucho im nie jest straszna. Powinny więc stać na sucho, zdecydowanie.
Jeśli jednak z jakiegoś powodu są to rośliny słabe i już obecnie wyglądają na wyschnięte to nie było by wg. mnie błędem ich lekkie podlanie raz na miesiąc. Tak zresztą doradzano w starszej literaturze kaktusowej.
Acha - pobudka wiosenna to koniec marca-początek kwietnia (w zależności od pogody i temperatury na zewnątrz) a nie maj!
Dadzą radę!

Również wiele zdrowia i wielu sukcesów - w tym tych kaktusowych - na 2018 rok życzę!  :D

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2017, 09:09:00 »
Dziękuję w takim razie na sucho są w dobrej kondycji, wielkie nie są 4 cm jak na nie spoglądam to mam wrażenie że się prężą ;)
Coś w tym jest podobno że jak roślina widzi "prowadzącego"to lepiej się czuje.
W tej chwili cała kolekcja na balkonie wystawa południowa ( balkonowa lodżia 5 metrów długa oszklona ocieplona podgrzewana grzejnikiem konwektorowym ) temp. min. 8 stopni w nocy w dzień staram się ok.15 jak się słonko oprze to temperatura skacze do ponad 25* wtedy otwieram jedno okno i jest ok.Osuszacz powietrza utrzymuje wilgotność na poziomie ok. 60%. Jak będzie ładna pogoda to zrobię kilka zdjęć.
Co do początku wegetacji to myślę że w marcu pierwszy raz je spryskam ciepłą wodą o przymrozki się nie martwię bo wystarczy otworzyć drzwi balkonowe i nie ma strachu.
Na wiosne postawie inspekt na działce i pujdą pod gołe niebo na balkonie zostawie gymnocalicja.
Czy istnieje jeszcze Śląski oddział chciał bym się zapisać ( po raz 3)  Światy kaktusów mam wszystkie jakie ukazały się do 2000 roku,legitymacja stara jest odznakę zgubiłem :'(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 09:28:30 wysłana przez klucha64 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2017, 09:37:42 »
Jak widzę masz warunki uprawowe podobne do moich tyle, że wystawa lepsza bo południowa.
U mnie na wiosnę wystawiam wszystkie echinopsisy, lobivie i część sulkorebucji oraz epikaktusów na odkryty balkon stąd wieczne zamartwianie się o pogodę. Szczególnie epi są na zimno wrażliwe...

Czekam na fotki!

Oczywiście Oddział PTMK Śląsk istnieje, ma się doskonale i jest bodaj najbardziej prężnym  w kraju. Do tego stopnia, że obecnie władze PTMK są w całości stamtąd... Doskonale bo tam ludzie dobrzy i pracowici.  :D
Patrz wyżej na tym Forum, są informacje jak i gdzie się zapisać - jak nie znajdziesz to podpowiem.
A Świat Kaktusów wychodzi dalej, jego Redaktorem Naczelnym jest Gienek Skurowski, Ślązak a jakże - który również tutaj się czasem udziela.  ;)

klucha64

• Znawca
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2017, 09:50:31 »
Więc proszę o podpowiedź chciał bym od stycznia być pełnoprawnym członkiem oddziału Śląskiego.
No i oczywiście jak bęndą archiwalne Swiaty Kaktusów to z chęcią zakupię.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2017, 10:41:57 »
Strona O. Śląsk w necie wygasła...  :(

Przeczytaj więc u góry strony tutaj na Forum co jest na wątku
Strona Oddziału Śląskiego
Moderator: Eugen
I wg. tego powinieneś trafić.  ;)

Numerów ŚK o ile się orientuję jest dużo archiwalnych, nawet bardzo dużo - sami je na Śląsk z Lublina zawoziliśmy przy zmianie adresu Redakcji.  :)