Hi-Media

Autor Wątek: Podlewanie  (Przeczytany 14123 razy)

anndy123

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Podlewanie
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2016, 22:28:05 »
Od dawna zawsze był dylemat w hodowaniu kaktusów a właściwie podlać czy nie każdy hodowca  po jakimś czasie sam  zauważy kiedy wykonać tę czynność  będziemy słyszeli różne wypowiedzi o podlewani i tu się nasuwa pytanie dla czego tak jest-więc odpowiadam iż dla tego że hodujemy kaktusy w różnych warunkach w szklarni na parapecie pod gołym niebem(to moja wersja hodowli) itp.różne warunki to różne zapotrzebowanie roślin na wodę wiadomo w szklarni( w foliaku ) jest większa wilgotność to potrzeba znacznie mniej wody do podlewania i odwrotnie pod gołym niebem słońce i wiatr szybko wysusza substrat więc wody więcej większe rośliny nie potrzebują tak dużo wody co mniejsze  większe donice wody mniej  i zawsze coś.Jeżeli chodzi o to czy zostawić rośliny na deszczu podczas burzy to osobiście nie przykrywam czasami rośliny dosłownie pływają po dwóch dniach nie mam śladu po wodzie kaktusy wszystko spotrzebują i nie zraszać roślin lepiej zmoczyć koło rośliny by zwiększyć wilgotność bo jak Tomek napisał najlepsza jest poranna rosa

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2016, 22:28:05 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 08, 2016, 16:30:53 »
U mnie (balkon zachodni) musi być naprawdę extra pogoda aby rośliny wyschły w ciągu 5-7 dni od podlania. Piszę o większych egzemplarzach, w dużych doniczkach.
Jak czytam tekst Andrzeja to mi ciarki po plecach chodzą - moje zgniły by na 100%  :o

anndy123

• Hodowca
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2016, 16:23:00 »
 8) u mnie np.duże rośliny mam w większych donicach ale w takich używam prawie sam drenaż bardzo mało ziemi rośliny w jeden gorący dzień substrat mają praktycznie suchy więc żaden duży opad nie jest dla nich jakimś problemem  : dziwię się trochę wam przecież rośliny w pełni wegetacji potrzebują dużo wody to tylko wiosną i na jesień można się obawiać nadmiaru  :-\ ???
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 08:59:45 wysłana przez anndy123 »