Hi-Media

Autor Wątek: Przede wszystkim kwitnące  (Przeczytany 42365 razy)

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 4
Przede wszystkim kwitnące
« dnia: Kwiecień 21, 2011, 22:29:57 »
Witam wszystkich.
Sezon 2011 rozpoczęty. Pora myslę, by przedstawić kaktusy, które zdążyły już zakwitnąć. Na początek parodia macrosperma i mammillaria rhodantha. Z czasem powinno być więcej, bo jak pisze jeden z kolegów "puchu" trochę jest. Zachęcam do załączania swoich zdjęć.
Bogdan.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Przede wszystkim kwitnące
« dnia: Kwiecień 21, 2011, 22:29:57 »

baranowska.beata

• Gość
Odp: Przede wszystkim kwitnące
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2011, 11:50:42 »
Witam ! U mnie cos skromnie kwitnie :(  Tylko pare ! Chyba wiecej nie bedzie :(   

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2011, 21:35:07 »
Beato - JUŻ nie jest źle a będzie na pewno lepiej! Kwiatuszki urokliwe.  ;)

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2011, 20:06:59 »
Dobry wieczór. Dzisiaj zakwitło różowymi kwiatami epiphyllum.
Bogdan.

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2011, 07:51:30 »
Witaj Bogdanie  :) Bardzo piekne !!! Wiesz,jak Ci zazdroszcze !!! Ja tak swoje co dziennie ogladam i nic.Tylko moje najstarsze,ma jeden paczek(bardzo malutki)W zeszlym roku,bylo pelno.Nie wiem dlaczego??? Chce je pozniej wystawic na balkon,ale dzis w nocy bylo tylko 1°C,wiec jeszcze poczekam.

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2011, 14:48:42 »
Witaj Beato.
Różowe epiphyllum ma na razie tylko dwa kwiaty. Może jeszcze będzie więcej, gdyż kwitnie mi dwa razy w roku. Ale podobnie jak u Ciebie w tym roku kwiatów jest mniej. W zeszłym roku za jednym razem kwitło cztery kwiaty, a drugim razem trzy. Pożyjemy zobaczymy. Ale jest szansa, że drugie białe epiphyllum zakwitnie większą ilością kwiatów. Dzisiaj rano naliczyłem sześć pąków. Trzeba jeszcze trochę poczekać, bo ono kwitnie trochę później i niestety tylko raz w roku. A przed chwilą zaczęło się przebijać zza chmur słońce i nieśmiało swoje kwiaty pokazała mammillaria multiceps.
Pozdrawiam. Bogdan.

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2011, 17:04:25 »
Witaj Bogdanie  :) Ale jakie sliczne te rozowe.Zaowazylam tez teraz jeden maly paczek u  Epiphyllum Daisy Dean.A tak wogole to mam tych Epipyllum chyba z 20 sztuk.Zadne nie ma paczkow,oprocz tych dwuch.Ta Daisy i takie zolte-kremowe(nie wiem jak sie nazywa-to moje najstarsze)

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2011, 17:13:22 »
Ojej ! Jak sie ciesze.Wlasnie zobaczylam,ze moj epiphyllum Silke Paetz ma pare malutkich paczkow.Dziwne,bo to tylko jeden"listek" W zeszlym roku kupilam i cos mi sie zaczol psuc,wiec oberwalam i wsadzilam w inna doniczke,postawilam na parapecie i prosze !!!

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2011, 19:13:18 »
No widzisz. Całkiem nieźle to wygląda. Ja nie mam aż tylu epiphyllum, ale będzie sześć i ostatnio w lutym nabyłem nopalxochię ackermannii. Wszystkie rosną w jednym miejscu i od dwóch lat zimuję je razem z innymi kaktusami w miejscu jasnym i chłodnym. Zimą temperatura często spada poniżej 10 stopni. Jedynie sporadycznie je podlewam mniej więcej raz w miesiącu. Poszczególne człony staja się prawie fioletowe i dopiero wiosną nabierają koloru zielonego. Z początku bałem się, że zimowanie im zaszkodzi, ale właśnie dopiero jak zacząłem je zimować to zaczęły kwitnąć. Pozdrawiam. Bogdan.

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2011, 21:44:48 »
Zachęcony przez Beatę pochwalę się kwiatami rebucji, które zaczynają kwitnąć. Na początek rebucja marsoneri oraz kainziana v. aureiflora. Dzisiaj w majowym słońcu prezentowały się naprawdę cudnie. Oprócz rebucji kwitną również mammillarie między innymi hahniana, czy rhodantha, która kwitnie już od paru ładnych dni.
Bogdan.

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2011, 05:05:41 »
Witaj Bogdanie ! Jeny,juz tak duzo u Ciebie kwitnie !!! :) Same cudenka i takie piekne zolte  :D Ja wczoraj zaowazylam,ze moj jeden Epi sie psuje.Chyba za mokro mial :( Ale moze go uratuje

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2011, 18:54:05 »
Witaj Beato. Fajnie, że Ci się podobają. Nawiązując do Twojego Epi. Nie wiem jak przebiega jego choroba, ale wydaje mi się, że w sytuacji zagrożenia życia powinnaś poprostu odciąć zdrową część rośliny i ją ukorzenić. Z roślinami (Epi), które posiadam nie miałem nigdy problemu z tym, by się ukorzeniały poszczególne liście. Nawet przez przypadek odłamane po paru dniach wkładałem do substratu, podlałem i poprostu zaczynały rosnąć. Będzie dobrze. ;)
A na deser kwiaty kolejnej rebucji i mammillarii w pełnym rozkwicie. Pozdrawiam. Bogdan.

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2011, 19:29:20 »
Witaj Bogdanie  :)  Sa sliczne,zwlaszcza ta mammillaria  !!A co do Epi,to mi tez szybko sie zakorzeniaja.Zobacze,moze oderwie " listek i wsadze.

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2011, 19:42:27 »
Witam wszystkich. Na stanowisku temperatury panują iście letnie. Dzisiaj w pełnym słońcu było przeszło +32 stopnie C. Nic dziwnego, że kaktusy szaleją. A i inne sukulenty nie zostają w tyle. W załączeniu rebutia violaciflora, heliosa v. cajasensis oraz euphorbia melaformis. A już sulki i lobivie szykują swoje pąki do kwitnienia.
Bogdan.

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2011, 04:57:29 »
No popatrz ,jak u Ciebie wszystko ladnie kwitnie !!! Gratuluje !!!