Hi-Media

Autor Wątek: Wietrzenie zimowiska.  (Przeczytany 3060 razy)

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 4
Wietrzenie zimowiska.
« dnia: Luty 07, 2011, 20:25:03 »
Dzisiaj w Krakowie była piękna pogoda. W cieniu termometry wskazywały 10 st. C. A w słońcu za szybami, gdzie zimuję kaktusy było blisko 20 stopni. Postanowiłem przewietrzyć pierwszy raz w tym roku zimowisko. Jak dotąd albo na zewnątrz był mróz, albo pomimo dodatniej temperatury często było pochmurno i wilgotno. Ach ten zgniły wyż brytyjski. Dzisiaj wreszcie było inaczej. Roślinom powinno to dobrze zrobić. Ustawione jak najbliżej okna wysokogórskie rodzaje lobivia, matucana, oroya dostały powiew świeżego powietrza. Inne gatunki zimujące trochę dalej od okien nie były narażone na bezpośredni powiew wiatru, jednak i one zostały przewietrzone. Okna zamknąłem dopiero, gdy temperatura na zewnątrz zaczęła zbliżać się do 5 stopni. Myślę, że powoli trzeba rośliny przyzwyczajać do świeżego powietrza. Na razie jednak prognozowane jest ochłodzenie, więc jeszcze trzeba uzbroić się w cierpliwość. B.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Wietrzenie zimowiska.
« dnia: Luty 07, 2011, 20:25:03 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: Wietrzenie zimowiska.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011, 20:41:12 »
No u mnie nie ma problemów z wietrzeniem. W mojej starej konstrukcji szklarenki balkonowej porobiły się takie dziury, że wiatr hula w środku jak w górach na szczycie.  :-\
Wosną wypada zrobić remont bo następna zima może być bardziej mroźna a wtedy...  ???