Hi-Media

Autor Wątek: Książki tematyczne  (Przeczytany 3426 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Książki tematyczne
« dnia: Styczeń 29, 2011, 17:13:52 »
Nowa książka o ariakach

Pokazała się nowa książka napisana po polsku o ariokarpusach. Autor jest byłym długoletnim członkiem PTMK, współpracował z redakcją Świata Kaktusów, recenzował nowości wydawnicze. Napisał dwie książki oraz przetłumaczył kilku pozycji dostępnych na naszym rynku o sukulentach.
Poróżnił się z redakcją SK i od kilku ładnych lat kroczy własną drogą.
Kibicuję Jerzemu Wożniakowi od chyba trzech lat przy powstawaniu brakującej na rynku ksiązki o dużej, popularnej i modnej rodzinie ARIOCARPUS. Proponowałem pomoc przy udostępnieniu zdjęc przez kolegów z Czech - z czego zrezygnował, Wiem, że przy pisaniu książki kontaktował się z naszym ekspertem od A.agavoides - Jurkiem, oraz uczestnikiem wyjazdów na stanowiska A. w Meksyku, oraz znanego kolekcjonera Ariocarpusów - Kazika. Posiadacza unikatowej kolekcji kolorowych ich form. Szkoda, że nie zasięgnął informacji o kaktusach meksykańskich u Grzegorza Matuszewskiego z pewnością największego znawcy w Polsce.
Książka się już ukazała, czekam z nadzieją, mam ją na dniach otrzymać. Pewien niepokój budzi brak informacji o korekcie merytorycznej, ale może była a ja nic nie słyszałem. W końcu gdzie Warszawa, a gdzie Slask.
Jak dostanę to się podzielę uwagami. Ariaki to nie moja miłość, ale kilka  mam - prezenty więc pozostają w kolekcji, jak był szczyt mody to z rozpędu kilka kupiliśmy z Danką.
Książka bardzo potrzebna, dostępne to tylko:
- japońska p.Sato,
- dodatek specjalny do czeskich Kaktusów
- okazjonalne wydanie dla prenumeratorów KuaS,
- była jeszcze Ariocapus etc, - ale to tylko propagandowy nazwa.

Czekam co to będzie za pozycja.

EUGEN
członek PTMK O/Śląski
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 08:54:02 wysłana przez Eugen »

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Książki tematyczne
« dnia: Styczeń 29, 2011, 17:13:52 »

Jurek

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 13
    • Ariocarpus agavoides
Odp: Książki tematyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:33:36 »
W książce efekty mojej współpracy to tylko kilkanaście zdjęć i tyle. Tyle samo do książki włożył Kazik czyli podarował autorowi dużo pięknych zdjęć ze środowiska naturalnego i tyle. Na pewno Jerzy Woźniak niczego z nikim nie konsultował.Szkoda że nie zasięgnął informacji kilku praktyków by znalazł i chętnie by z nim na temat porozmawiali  mógł powstać dobry poradnik do uprawy tych roślin , powstało co innego Masz rację Kolego Jerzy Woźniak od dawna idzie własną drogą 
Jurek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 18:37:12 wysłana przez Jurek »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:18:50 »
Mimo wszystko oczekuję z zaciekawieniem tej pozycji choć akurat temat ariaków jest mi zupełnie obcy.
KAŻDA nowa pozycja którą napisał polak i w naszym ojczystym języku jest to wartość dodana. Niewiele takich...

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:00:19 »
Nowa książka
Po Twoim Jurku wpisie czekam na książkę nie tylko z zaciekawieniem, ale i z narastającym niepokojem.

Eugen

Ps. Jest w drukarni już też nowa pozycja.
Temat też wyczekiwany, autor znawca tematu.
Też wypada uzbroić się w cierpliwosc.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 19:10:23 »
Witam
listonosz przyniósł książkę Ariocarpus. Mam za sobą pierwszy odgląd, taki etetyczno-wydawniczy, w końcu to moja profesja od 20 lat. Pare stron przeczytałem, ale pełna lektura za kilka dni. Mam nawał pracy które decydują mocno o reszcie roku.

Swoje pierwsze wrażenie, ale tylko tyle już mam za sobą.

Za kilka dni jak się przewalą prace, przeczytam i napisze pare słów.

Pozdrawiam eS