Hi-Media

Autor Wątek: Nieznany kaktus żółknie, schnie - co robić?  (Przeczytany 5000 razy)

ysiulec

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Nieznany kaktus żółknie, schnie - co robić?
« dnia: Styczeń 01, 2011, 16:06:57 »
Witam, nie wiem co to za kaktus i czy wszystko z nim ok. Gdyby mógł ktoś podać co to za rodzaj i czy domyśla się, co roślince dolega?  :'(
Zdjęcia:

Z góry dzięki, pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 13:15:43 wysłana przez darekcn4 »

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Nieznany kaktus żółknie, schnie - co robić?
« dnia: Styczeń 01, 2011, 16:06:57 »

Januszm9

• Gość
Odp: Nieznany kaktus żółknie, schnie - co robić?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2011, 16:21:09 »
zdecydowanie ma za mokro przesusz substrat ale nie jestem pewien czy przy substracie to pleśn na pędach
jeżeli to pleśń to zrób sadzonki ze zdrowych pędów do bardziej przepuszczalnego substratu nie podlewaj
poczytaj nasze forum odnośnie pielęgnacji sukulentów

ysiulec

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2011, 16:23:27 »
Nie jest to moja roślinka, dostałem ją by "odkurować" czyt zadbać o nią należycie. Czy jest wiele rodzajów sukulentów?
Postaram się zastosować do twoich rad. Nie, nie jest to pleśń - to efekt słabej jakości aparatu, detale zlało w jedną plamę wyglądającą jak pleśń.
Pozdrawiam

Farel

• Amator
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:30:52 »
Roślina zdecydowanie wymaga przesadzenia. Możesz dla niej kupić ziemię do kaktusów, najlepiej byłoby dosypać trochę piesku. Podlewaj przegotowaną wodą, nie będzie tych plam widocznych na doniczce i podstawce. Roślina jest w kiepskiej kondycji, ja zrobiłbym sadzonki z tych zdrowiej wyglądających części.

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 08:21:26 »
Zrob nowe sadzonki ! Ja podlewam moje schlumbergery woda przegotowana,albo deszczowa i to bardzo rzadko.Po kwitnieciu ok.4 tygodnie nie podlewam.Lubi jasno,ale nie w sloncu stawiac  :)