Hi-Media

Autor Wątek: Sulki książka - kolorowy zawrót głowy  (Przeczytany 3226 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Sulki książka - kolorowy zawrót głowy
« dnia: Listopad 13, 2010, 20:02:19 »
Kolorowy zwrót głowy

Mam  w ręku piękną jeszcze ciepła, wręcz cudownie wydaną nową książkę o kaktusach.. Opracowanie i druk na najwyższym poziomie.  Jest to album prezentujący Sulcorebutie. Część wstępna to informacje ogólne, mapa występowania, odkrywcy itp. Każdy rozdział prezentujący jedną grupę, jest poprzedzony opisem rodziny i zawiera setki zdjęć rośliny z różnych stanowisk /są podane numery stanowiskowe – polowe/.
Dla miłośników gatunku będzie to z pewnością biblia, śmiało można powiedzieć że dla kolekcjonerów sulek będzie tym czym dla zbieraczy lobiwek ma pomimo upływu 30 lat album Waltera Rauscha.  Książkę opracowali  znani propagatorzy  i miłośnicy tych pięknych małych klejnocików Willi Gertel i Wolfgang Latin. Na 320 stronach zamieszczono1360 kolorowych zdjęć wykonany po części w Boliwii oraz znaczną część w różnych kolekcjach.

tytuł;  SULCOREBUTIEN – KLEINODE AUS BOLIVIEN
autor; Willi Gertel,  Wolfgang Latin
wydawca; Deutsche Kakteen- Gesellschaft e.V.
format; B 5,
stron; 320,
zdjęć; 1358,
język; niemiecki,
cena dla „swoich“ – patrz poniżej 12E.

Mam na półce z książkami po książkach Augustina i Horaczka trzecią pozycję poświęconą sulkom.  Kolekcjonerzy innych kaktusów mogą tylko zazdrościć obfitości tematycznej literatury, sulkomaniacy są wyrażnie w uprzywilejowani.

Niestety ta książka ma jedną wielką wadę, została wydana w ograniczonym nakładzie – tylko dla członków towarzystwa kaktusowego  / Niemcy, Austria, Szwajcaria, czyli prenumeratorów KuaS /. Dla postronnych pozostaje wtórny, czyli niepewny  i chimeryczny rynek antykwaryczny.

Książka jest wydawana w ramach serii edytorskiej Deutsche Kakteen- Gesellschaft e.V. Zostały już wydane:
1.  Die Gattung Ariocarpus – 2008
2.  Stapelia & Co. Sukkulente Ascleps  -2009
3.  Halbstraucher und Schopfbaume
      Yucca und Hesperoyucca – 2009
4.  Bischosmutzen – Sternplanzen
      Die Gattung Astrophytum - 2010

Pozdrawiam Eugen
członek PTMK

Chyba nie zdradze tajemnicy, G.Matuszewski -v.Prezes PTMK kończy pisać nową książkę o kaktusach, jest w korekcie i tłumaczeniu /będzie w wersji pol. niem./

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 20:14:58 wysłana przez Eugen »

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Sulki książka - kolorowy zawrót głowy
« dnia: Listopad 13, 2010, 20:02:19 »

baranowska.beata

• Gość
Odp: Sulki książka - kolorowy zawrót głowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2010, 21:42:19 »
http://sulcorebutia.de/40523.html  Ta sama ksiazka jest na Niemieckiej stronie :)  Kliknijcie na Wer bin ich-To jeden z autorow tej ksiazki ze swoja zona.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 21:46:18 wysłana przez baranowska.beata »

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2010, 22:02:37 »
Witaj Beato

Znam tę strone, wielokrotnie ją przeglądałem. Moim zamiarem jest jej zobaczenie, a najlepiej wiosną jak feria kwiatów wypełni szklarnie i parzeniszcza.
Czy kolekcja Gertala jest daleko od Ciebie.
Doskonały ma przegląd sulek na swojej stronie. Jest też jednym z inicjatorów badania DNA kaktusów.

Pozdrawiam Eugen

baranowska.beata

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2010, 07:31:57 »
Witaj Eugen ! Ja na ta strone przypadkowo sie dostalam.Nie moge znalesc adresu,wiec nie wiem gdzie to dokladnie jest.Widzialam tylko ,ze na jednej stronie jest pogoda w Ingelheim podana.Oj to bardzo daleko ode mnie !!! To lezy w  Rheinland-Pfalz
Landkreis:    Mainz-Bingen.Ja natomiast mieszkam Niedersachsen
Landkreis:    Diepholz. Ja na polnocy,a to na poludniu.