Hi-Media

Autor Wątek: Bijlia cana  (Przeczytany 2800 razy)

Akwelan

• Amator
  • *
  • Reputacja: 1
Bijlia cana
« dnia: Lipiec 25, 2010, 22:24:56 »
W ostatnim dniu upałów w ubiegłym tygodniu, moja roślinka została "poparzona" przez promienie słoneczne, tak wygląda:

Proszę o poradę, jak z taką roślinką postępować po takiej przypadłości? Czy roślina zregeneruje swój pokrój?  Roślina zahartowana do przebywania na słońcu, od około 15 maja stoi na balkonie na zewnętrznym parapecie cały czas była pod działaniem promieni słonecznych. W dotyku przebarwienia są "twarde", część "liści" tych najmniejszych ze zmianami pokurczyła się - podeschła. W tym roku ładnie kwitła. Bezpośrednie słońce operuje od około 10 do około 15. Obecnie trzymam ją na tym samym parapecie z tym, że nie "sięgają" jej bezpośrednio promienia słoneczne. W jej sąsiedztwie stoją inne przypołudniki, haworsje, żadna z sąsiadujących roślin nie została "poparzona". Roślina rośnie w doniczce 10x10.
A może zmiany nie są spowodowane przez promienie słoneczne ?

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Bijlia cana
« dnia: Lipiec 25, 2010, 22:24:56 »

prhz

• Twój admin
  • Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 9
Odp: Bijlia cana
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2010, 23:31:46 »
Zasięgnąłem opinie i oto odpowiedz:

"Trudno o pewną opinię.
Nie są to typowe poparzenia słoneczne, bo nie przypaliły się liście od góry, ale raczej od dołu. Najprawdopodobniej roślina w te upalne dni została podlana i trochę się ugotowała. Czy przeżyje - czas pokaże. Rada: na razie nie podlewać, mocno przesuszyć i obserwować. Może też przesadzić i zobaczyć korzenie, czy nie są ugotowane."

Mam nadzieję, że chociaż trochę to pomoże