Hi-Media

Autor Wątek: Członkostwo  (Przeczytany 12684 razy)

Admin

• Administrator
  • Amator
  • Reputacja: 0
Członkostwo
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 21:46:43 »
 Członkiem zwyczajnym PTMK może być osoba fizyczna, która ukończyła 12 lat, przy czym młodzież do lat 16 za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Aby zostać członkiem PTMK należy zgłosić się do wybranego przez siebie oddziału. Można to zrobić osobiście przychodząc na zebranie lub zgłosić się listownie czy telefonicznie do przewodniczącego oddziału (wszystkie potrzebne adresy dotyczące oddziałów zamieszczone są na naszej stronie - Oddziały PTMK). Następnie należy wypełnić deklarację oraz wpłacić wpisowe i składkę członkowską. Teraz wystarczy już co roku w terminie opłacać składkę, aby zachować wszystkie uprawnienia wynikające z przynależności do PTMK.

Ponieważ w niektórych oddziałach miejsce spotkań może się zmieniać, wskazane jest przed pierwszym przybyciem na zebranie najpierw porozumieć się z przewodniczącym.

Na zebraniach oddziałów można wysłuchać prelekcji, które prowadzą członkowie Towarzystwa lub zaproszeni goście. Prelekcje są zwykle bogato ilustrowane slajdami i można się z nich dowiedzieć wiele nowego o kaktusach i innych sukulentach.

Ale spotkania oddziałowe to nie tylko wykłady. Zwykle jest czas na rozmowy, można skorzystać z biblioteki, zamówić wspólnie nasiona z Banku Nasion PTMK lub z innych źródeł. Bywanie na zebraniach sprzyja bezpośredniemu nawiązywaniu kontaktów z innymi miłośnikami i hodowcami oraz wymianie doświadczeń i roślin, dzięki czemu można szybciej powiększyć swoją kolekcję.

Wszyscy członkowie PTMK otrzymują: biuletyn oddziału, jeśli taki jest wydawany, ofertę Banku Nasion, spis wszystkich dostępnych materiałów wydawanych przez PTMK i pismo "Świat Kaktusów". Oferta Banku Nasion i "Świat Kaktusów" są dostępne tylko dla członków PTMK.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Członkostwo
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 21:46:43 »

Rynio

• Znawca
  • Reputacja: 4
Odp: Członkowstwo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2010, 19:51:34 »
A ja mam taką prośbę o pomoc. Otóż przed laty byłem członkiem PTMK oddział śląski. Ale było to już nie wiem ile lat temu. Spotkania odbywały się w Katowicach, chyba w siedzibie NOT. Ale już od dawna straciłem kontakt z tym gronem. Czy ktoś mógły mi podać gdzie teraz odbywają się te spotkania i w jakich dniach.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:01:52 »
Witaj
Spotkania ślaskich kaktusiarzy odbywają się o godzinie 11oo  w każdą 3-cią niedzielę miesiąca.
Oprócz przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu, oraz grudnia spotkanie przesunięte na 2-gą niedzielę z uwagi na święta.
Spotykamy się w gliwickiej palmiarni na atresoli na prawo za wejściem.

Zapraszam do naszego Towarzystwa.
Spotkania to czas wymiany doświadczeń. Na spotkaniach są wygłaszane prelekcje ilustrowane zdjęciami prezentowane przez naszych klubowych kolegów i zaproszonych gości.
Organizujemy kilka wyjazdów rocznie najczęściej do kolekcji w krajach ościennych, ale była też do egzotycznego Peru.
Najczęściej są to 1-3 dniowe wyjazdy do Czech na Słowacje czy do Austrii.
Jesteśmy organizatorem Kaktusiady - tradycyjnego spotkania polskich kaktusiarzy w której też uczestnicza też koledzy z innych krajów.
Dużą grupą uczestniczymy w Spotkaniu Podbeskidzie oraz wielkim mitingu w Chrudimiu itp.

Zainteresowanych zapraszam, spotkacie pasjonatów podobnych do siebie.
Eugen
członek PTMK o-Gliwice.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 17:26:06 wysłana przez darekcn4 »

Rynio

• Znawca
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2010, 20:12:06 »
To znaczy że najbliższe spotkanie oddziału śląskiego będzie 16.01.2010. Mam wielką ochotę pojawić się na tym spotkaniu. A ile teraz wynosi składka. I czy zaraz od pierwszego spotkania trzeba się zapisać. Bywałem przed laty na tych spotkaniach i pamiętam że bardzo wiele przyniosły korzyści dla rozwoju mojego hobby.
Chociaż na spotkanie przestałem chodzić jeszcze przed stanem wojennym, to nadal trzon mojej kolekcji to rośliny z tamtych czasów. Pamietam, jeszcze pana Dąbrowskiego i pana Wróbla. Pan Dąbrowski to chyba już dawno nie żyje bo wtedy dobiegał już do 80tki. A pan Wróbel zblizał się do emerytury. Pamiętam też pana Gincelisa. I bardzo miło wspominam te spotkania i te osoby. A i jeszcze przypominna mi się wielka kaktusowa entuzjastka pani Kabieszowa.

prhz

• Twój admin
  • Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:17:36 »
Na stronie PTMK są wszelkie informacje na temat składek. http://ptmk.pl/index.php?view=departments

darekcn4

• Moderator
  • Kolekcjoner
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2010, 08:58:42 »
Po nowym roku również planuję zapisać się do PTMK, myślę, że przyniesie to wiele korzyści i zdobędę większą wiedzę w temacie kaktusów.
Długo myślałem nad członkostwem, jednak wydaje mi się, że warto wstąpić do tego towarzystwa  :).

maciek

• Moderator
  • Amator
    • PTMK Wrocław
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2010, 11:43:37 »
Warto, nawet dla tego, że możesz wreszcie porozmawiać z kimś o kaktusach, bez słuchania głupich pytań typu "Kaktusy??? Po co ci to???"

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2010, 14:46:08 »
Należeć albo nie należeć, oto jest pytanie.

Tak z wysokiego C nadałem podtytuł, ale na szczęście przynależność nie taką zasadniczą i funamentalną decyzją. Przyjście na zebranie i uczestnictwo do niczego nie zobowiązuje. Biletów wstępu nikt nie sprzedaje a wejściówek brak. Spodaba się to przyjdziesz ponownie, upewnisz się, że odpowiada to się zapiszesz. Nie odpowiada nie przychodzisz i mówiąc po śląsku „psinco” czyli nic i fajrant – koniec.
Składka 50zl/rok, z czego większość wraca w postaci 2 numerów  Świata Kaktusów.
Udział w pracach Stowarzyszenie to spotkania z ludzmi o podobnych zainteresowaniach – pasji. Rodzina patrzy z mniejszą  bądź większą wyrozumiałościa, lub z ugruntowanym wnioskiem „majom ptoka” – tłumacząc łagodnie są niespełna.... lub dosłownie zwariowali. Teściowa mówi macie już tyle jednakowych kaktusów i jeszcze smyczycie, wiec nowe zakupy po cichu dostawiamy a jak rozpozna to kłamiemy jak z nut że stały tam zawsze.
W Stowarzyszeniu  spotkasz takich samych pasjonatów, można zasięgnąć porady, pokazać ze zrozumieniem nowości, czy oczekiwać współczucia jak coś padnie.
Powiem jeszcze inaczej z całkowitą szczerościa, TO SIĘ PO PROSTU OPŁACA.

Wspominasz kolegów sprzed lat, spotkasz Gincelisa, panowie Wróbel i Dąbrowski już tylko we wspomnieniach. Pani Kabiesz nestorka, jedna z osób które reaktywowały PTMK. Wielka postać naszego ruchu, była rok temu ostatni raz na spotkaniu, niestety jest bardzo schorowana i już się nie udziela. Dalej czuje się związana z organizacją którą przywołała do życia – przekazała spore dofinansowanie na druk Świata Kaktusów.

Pozdrawiam
Eugen
PTMK Oddział w Gliwicach
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 14:48:21 wysłana przez Eugen »

darekcn4

• Moderator
  • Kolekcjoner
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2010, 17:56:49 »
Osobiście myślę, że WARTO.

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2010, 18:30:31 »
Dobry wieczór. Nawiązując do kwestii czy się zapisać, czy też nie. Jestem świeżo namaszczonym członkiem PTMK i mogę tylko przyklasnąć. Jeżeli Rynio ma wątpliwości to musi przede wszystkim przyjść i zobaczyć. Zwłaszcza, że był kiedyś stowarzyszony i wie czego się spodziewać. Do zobaczenia w Gliwicach.

rardzio

• Amator
  • *
Odp: Członkostwo
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2011, 22:36:11 »
Witam. Również chce się zapisać do PTMK. W zasadzie już to postanowiłem. Trzeba tylko znaleźć troche czasu i jechać do Gliwic. Ale mam pytania, tzn chciałbym pogadać o członkostwie w śląskim oddziale z ludźmi którzy do niego należą i są na tym forum. Byłbym wdzięczny jak ktoś taki się do mnie odezwie w tej sprawie.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2011, 20:42:56 »
Teoretycznie jest tu dużo ludzi z O/Śląsk tylko chwilowo mało aktywnych.  :) Taki czas jesienny...
Poczekaj cierpliwie a na pewno ktoś się odezwie.

rardzio

• Amator
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2011, 01:31:55 »
Witam. Planuje przyjechać na spotkanie ptmk w trzecią niedziele miesiąca, gdy one się odbywają. Od razu zapisałbym się w te szeregi. chciałem to załatwić wcześniej ale nie ma odzewu ze strony przewodniczącego, niestety. No i takie pytanko, w których godzinach takowe spotkania się odbywają?

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2011, 12:58:09 »
Witam.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 11.30 w Palmiarni w Gliwicach. Należy wejść głównym wejściem i za kasami po prawej stronie na podwyższeniu jest sala, na której się zbieramy. Wyjątkiem jest grudzień, gdy spotkanie odbędzie się 11-go, a także lipiec i sierpień, gdzy spotkania ze względu na przerwę wakacyjną nie odbywają się. Serdecznie zapraszam. Zapisać można się na każdym spotkaniu.
Pozdrawiam. Bogdan.