Hi-Media

Autor Wątek: Woda z kranu, a może destylowana albo mineralna? Co polecacie?  (Przeczytany 3751 razy)

mistrzu

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Ja podlewam swoje kaktusy zwykłą wodą z kranu, ale z uwagi na to, że mieszkam w mieście, widzę, że ta woda miejska im raczej nie służy, to pewnie wina dużej zawartości chloru. Myślałem może o wodzie destylowanej? Albo o wodzie mineralnej z butelek plastikowych.

A Wy jakiej wody używacie? Słyszałem, że można deszczówki, ale ja mieszkam w bloku i nie mam możliwości jej zbierania i magazynowania?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Jurek

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 13
    • Ariocarpus agavoides
Odp: Woda z kranu, a może destylowana albo mineralna? Co polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2010, 19:18:43 »
Od dawna używam wody z osuszaczy powietrza jest to więc woda zdemineralizowana . Doskonale służy zwłaszcza wysiewom . W każdym klimatyzatorze taka woda jako odpad jest wywalana można też kupić zdaje się 5 l bańki po kilka zl . Oczywiście deszczówka jest najlepsza ale ta zdemineralizowana jest do niej bardzo podobna. W mieście najczęściej wodę masz z rzeki wtedy rzeczywiście pewnie jest chlorowana . Może też być woda kopana przez studnie głębinowe wtedy w niej zawartość różnych węglanów żelaza i innych jest dużo i roślinom to nie służy
Jurek

Nowicki Krzysztof

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Woda z kranu, a może destylowana albo mineralna? Co polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2011, 08:53:16 »
Ja podlewam deszczówką,idwa,trzy razy w roku wodą z akwarium przy wymianie wody rybką.Muszę powiedziec że kaktusy mają się dobrze :)