Hi-Media

Autor Wątek: Identyfikacja kaktusa  (Przeczytany 103 razy)

pilar_80

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Identyfikacja kaktusa
« dnia: Marzec 27, 2021, 16:07:41 »
Witam, jestem początkujący w hodowli kaktusów, kupiłem między innymi trzy miesiące temu kilkanaście okazów na wszystkim dobrze znanym portalu aukcyjnym i ku mojemu zaskoczeniu dwa z nich zakwitły. Po przejrzeniu dostępnych mi źródeł skłaniałbym się, że jest to Rebutia xanthocarpa, ale kaktus jest mały - ma 2cm średnicy, więc podejrzewam, że nie wszystkie cechy gatunkowe już się wykształciły. Stąd moja prośba do bardziej doświadczonych hodowców o "rzucenie okiem" :) . Pozdrawiam.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Identyfikacja kaktusa
« dnia: Marzec 27, 2021, 16:07:41 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 31
Odp: Identyfikacja kaktusa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2021, 08:17:13 »
Faktycznie może to być ta roślina.
Ale...
Rebucji bardzo podobnych do siebie jest mnóstwo, roślinka tej wielkości jest nie do określenia.
Ja osobiście stawiał bym raczej na Rebutia minuscula choćby z racji jej dostępności.  :)

Może przy okazji dodam jedynie, abyś tą i inne zakupione rośliny posadzone w substrat dedykowany kaktusom postawił na miejscu bardzo słonecznym. Wtedy będą dobrze wyglądały, dobrze rosły i kwitły. Już widać po tej pikówce że ma za dużo wody a za mało światła (słońca)!

pilar_80

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Identyfikacja kaktusa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2021, 10:41:15 »
Dziękuję za odpowiedź, faktycznie - kwiaty mają identyczne. Co do podlewania, zdjęcie jest zrobione akurat na świeżo podlanym kaktusie, od zakupu podlałem je pierwszy raz dwa tygodnie temu, no i teraz - postanowiłem wspomóc kwitnienie, obawiałem się, że kwiaty mogą paść, bo rozwijały się niemrawo. Ogólnie staram się stosować zasadę - "rzadko, a obficie". Co do światła - kaktusy stoją na wschodnim parapecie - takim tylko dysponuję, ale docelowo zamierzam je wystawić w okresie letnim na zewnątrz. Pozdrawiam.