Hi-Media

Autor Wątek: Witam i pozdrawiam serdecznie  (Przeczytany 205 razy)

romo

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Witam i pozdrawiam serdecznie
« dnia: Marzec 13, 2019, 19:03:12 »
Witam wszystkich
Pierwszy kontakt z kaktusami miałem bodajże w 2009r. Zauroczony różnorodnością kształtów i cierni pierwsze 11 kaktusów zakupiłem w jednym z dyskontów. Po dwóch latach nie ostał się ani jeden. Pomyślałem łatwo przyszło łatwo poszło. Próbowałem dalej w dyskontach oraz sklepach  ogrodniczych i wciąż bez sukcesów. Wiedziałem że coś źle robię. Trochę przez pracę i nieobecność w domu oraz przez nadopiekuńczość małżonki ;)  Zacząłem szukać i drążyć po internecie i forach "kaktusiarskich"(trafiłem również tutaj na PTMK) Przez ten czas poznałem swoją niewiedzę oraz błędy w uprawie tych wspaniałych roślin.
Na chwilę obecną posiadam kolekcję (jeśli tak to można nazwać) 60 kaktusów oraz 10 Euphorbii oraz innych sukulentów (w 70% trzon kolekcji to Gymnocalycium) które zauroczyły mnie kompaktowoscia jak i kwiatami. Aczkolwiek jeśli będę miał więcej miejsca  do zimowania to inne gatunki też znajdą u mnie miejsce (jestem kaktusocholikiem) :) Chcę poznać, radzić się , oraz cieszyć się pięknie uciernionymi roślinkami.
Pozdrawiam
Roman

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Witam i pozdrawiam serdecznie
« dnia: Marzec 13, 2019, 19:03:12 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 28
Odp: Witam i pozdrawiam serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2019, 19:15:56 »
Doskonałe wejście.  ;)

Coś mi mówi, że będzie z Ciebie hodowca. Jeśli czegoś potrzebujesz - pytaj! Jesteśmy tutaj po to aby pomagać.  :)