Hi-Media

Autor Wątek: Pygmaeocereus  (Przeczytany 510 razy)

JerzyK-k

• Członek PTMK
  • Amator
  • Reputacja: 0
  • Członek PTMK
Pygmaeocereus
« dnia: Luty 08, 2019, 22:09:18 »
Poszukuję kilku roślin z rodzaju Pygmaeocereus. Szczególnie zależy mi na P. bieblii, P. familiaris i P. akersii (wiem, że to teraz P. bylesianus, ale chodzi mi o roślinę ze stanowiska, na którym dawniej nazywano ją P. akersii) oraz na P. bylesianus f.albispinus. W dowolnej postaci: roślina, odrost do ukorzenienia, siewki lub nawet nasiona. Oczywiście poczekam do wiosny (chociaż u mnie wygląda jakby wiosna już przyszła).
Chętnie przyjmę podarunek, ale równie chętnie zapłacę, albo wymienię na inne rośliny z rodzaju: Lobivia, Mediolobivia, Echinofossulocactus lub conieco (w bardzo ograniczonym wyborze gatunków) z szeroko rozumianego rodzaju Eriosyce lub Matucana.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Jerzy Kopeczek

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Pygmaeocereus
« dnia: Luty 08, 2019, 22:09:18 »

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
Odp: Pygmaeocereus
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2019, 19:57:11 »
Problem jest taki, że te roślinki są zmienne w obrębie jednej populacji. Trochę ich nam, chyba że 3 różne formy ale trudno mi je jednoznacznie zaszeregować.

JerzyK-k

• Członek PTMK
  • Amator
  • Reputacja: 0
  • Członek PTMK
Odp: Pygmaeocereus
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2019, 21:20:04 »
Dzięki Tomku za informację. Mam tylko dwie roślinki z rodzaju Pygmaeocereus, w tym jedną od Ciebie (P. bylesianus TB260.1). Druga to P. bylesianus (dostałem jako P. rowleyanus ISI1620).
bardzo mi się te roślinki podobają, więc chciałbym zgromadzić więcej gatunków i form.
Pozdrawiam
Jerzy