Hi-Media

Autor Wątek: BIOPON deszczówka do podlewania kwiatów - korzysta ktoś z tego?  (Przeczytany 1175 razy)

Bartek2

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
    • Gymnocalycium
Cześć!
Planuje uprawę kaktusów Gymnocalycium. Na wstępię wyczytałem, że powinno się podlewać rośliny deszczówką. Będe starał się "łapać" deszczówkę na balkonie, ale nie jestem pewny czy mi się to uda. Czy ktoś z was używał takiej "sztucznej" deszczówki? Czy nie zaszkodzi to kaktusom?

Skład specyfiku jest taki:
mieszanina poreakcyjna 5-chloro-2 metylo-2H-izotiazol-3-onu i 2-metylo-2H-izotiazol-3onu. Zawiera wersenianczterosodowy.

I opis:
Nowoczesny, pierwszy na rynku preparat poprawiający jakość wody do podlewania kwiatów.Wzbogacona nim woda przypomina składem w pełni naturalną i najzdrowszą dla roślin deszczówkę.Preparat zmiękcza wodę,koryguje jej odczyn i tym samym zwiększa przyswajalność składników odżywczych zawartych w podłożu i nawozach.Dodatkowo odwapnia wodę, dzięki czemu zapobiega powstawaniu białych plam na doniczkach i liściach roślin.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2019, 10:47:06 wysłana przez Bartek2 »

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 28
Odp: BIOPON deszczówka do podlewania kwiatów - korzysta ktoś z tego?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2019, 11:43:08 »
Na pewno będzie dobre - chociaż wśród kaktusiarzy nie znam nikogo kto by stosował.

Dlaczego nie znam? Bo to jest sposób dla tych hodowców którzy mają w kolekcji dosłownie kilka sztuk roślin... Inaczej przepłaci już na starcie, na wodę.  ;)

Nie lepiej jeśli już się nie ma dużo roślin podlewać wodą przegotowaną? Bądź deszczówką złapaną na działce? W bloku nie polecam bo dachy duże i zanieczyszczenia na nich duże. Woda się nie nadaje...

A pro po: ja podlewam wodą z kranu wszystkie swoje (setki) roślin różnych gatunków. Co prawda trzeba przesadzać je cyklicznie czyli raz na 3-5 lat (starsze) ale poza tym rosną i kwitną doskonale.

Co dodać? Gymnokalicja to jedne z najłatwiejszych w hodowli kaktusów, doskonale dają sobie radę w każdych warunkach. Polecam ten rodzaj!

anndy123

• Super Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: BIOPON deszczówka do podlewania kwiatów - korzysta ktoś z tego?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2019, 10:15:34 »
Chciałbym jeszcze dodać do wypowiedzi Henia iż gymnocalicja z grubymi cierniami potrzebują mocnego światła (słońca) aby wydać tak piękne ciernie które przewyższają kwiaty swoim wdziękiem-- :)