Hi-Media

Autor Wątek: Potrzebuje pomocy !  (Przeczytany 94 razy)

edeke123456789

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Potrzebuje pomocy !
« dnia: Sierpień 31, 2018, 17:15:10 »
Witam wszystkich ! Mój kaktus ma 13 lat i od niedawana zaczął dostawać takich wlasnie suchych plam od od dołu. Dzieje się to glownie w miejscach gdzie ma kolce.
Czy ktoś jeste w stanie mi pomóc i doradzić co zrobić żeby mój Kaktus mógł znów zdrowo sobie rosnąć ?

https://photos.app.goo.gl/JRccUnBQxaaPohKZ9

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Potrzebuje pomocy !
« dnia: Sierpień 31, 2018, 17:15:10 »

edeke123456789

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Odp: Potrzebuje pomocy !
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2018, 17:16:20 »
Witam wszystkich ! Mój kaktus ma 13 lat i od niedawana zaczął dostawać takich wlasnie suchych plam od od dołu. Dzieje się to glownie w miejscach gdzie ma kolce.
Czy ktoś jeste w stanie mi pomóc i doradzić co zrobić żeby mój Kaktus mógł znów zdrowo sobie rosnąć ?
Zdjecie w linku ponizej.

https://photos.app.goo.gl/JRccUnBQxaaPohKZ9

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2018, 20:46:36 »
Jeśli nie jest to uszkodzenie mechaniczne - a na to nie wygląda chociaż zdjęcie za wyraźne nie jest - to pewnie jest to choroba grzybowa bądź też pozostałość np. po chłodnym zimowaniu.
Wg. mnie należy chorą tkankę usuną do zdrowego miąższu i ranę zasypać. Czym zasypać to już wolna wola - kiedyś robiło się to np. węglem drzewnym bądź aluminium a dziś środkiem grzybobójczym bądź ukorzeniaczem gdzie też są dodane środki przeciw grzybom.

anndy123

• Super Hodowca
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2018, 17:43:24 »
U siebie też mam kilka takich wycinałem wszystko ale to i tak nic nie dało jeżeli już pokazują się takie plamy to oznaka ze cała roślina jest zarażona i nic z tym się nie do zrobić  :-\ ja nic nie robię po jakimś czasie samo zaschnie i odpadnie przeniosłem tylko roślinki w suchsze miejsce i staram się nie lać wody po roślinie wilgoć to katalizator zgnilizny jest to sucha zgnilizna