Hi-Media

Autor Wątek: Kaktus bardzo zmalał w krótkim czasie.  (Przeczytany 187 razy)

Graupiamama

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Kaktus bardzo zmalał w krótkim czasie.
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 19:03:26 »
Dzień dobry
Mój kaktus, którego mam od około 10 lat, ostatnio dramatycznie zmalał. Gdy rósł w górę to część na dole była sporo węższa niż kula na górze. Gdy w tym roku słońce zaczęło mocniej grzać najpierw przekrzywił się mocno w stronę słońca a po obróceniu go w nadziei na naprostowanie dolna część zaczęła się po prostu marszczyć a sam kaktus jakby osiadać. Zrobił się też trochę miękki. Skóra przy ziemi delikatnie zjaśniała, ale nie znacząco - zawsze na dole był troszkę jaśniejszy niż na górze. Myślałam, że może ma za mało wody przy ostatnich upałach więc zaczęłam go częściej podlewać, ale nie wywołało to żadnego efektu. U góry wyrastają mu nowe kolce, nie ma żadnych plam, pęknięć ani nic takiego. Jest w ziemi dla kaktusów z dodatkiem piasku, stoi w bardzo słonecznym miejscu... Innym kaktusom, które stoją obok nic nie jest, nawet jeden obecnie kwitnie. Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi pomóc i wyjaśnić co się z nim dzieje? Nie wiem czy po prostu zadziałała grawitacja i wszystko jest w porządku, czy bierze go jakieś choróbsko... :-\ Załączam zdjęcia z 11.12.2017, 15.04.18, 16.05.18, 20.05.18 oraz 4 ostatnie z dzisiaj (3.06.18)

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Kaktus bardzo zmalał w krótkim czasie.
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 19:03:26 »

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Kaktus bardzo zmalał w krótkim czasie.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2018, 11:19:32 »
Widać nowe przyrosty, co zdaje się świadczyć , że zdrowy - może pod swoim ciężarem tak osiadł?