Hi-Media

Autor Wątek: Mój kaktus zachorował- proszę o pomoc  (Przeczytany 670 razy)

Tomek_Wrocław

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Mój kaktus zachorował- proszę o pomoc
« dnia: Październik 24, 2017, 09:57:19 »
Dzień dobry, mój Notocactus Graessneri dostał kilka dni temu dziwnych plam. Nie został na pewno przelany, ziemię ma prawidłową, stoi na parapecie płd.- zach. więc po południu ma kilka godzin słońca. Mam go o 1,5 roku i nigdy nic się nie działo.
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu choroby i radę czym ewentualnie leczyć (jeżeli jeszcze jest to możliwe).
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich.
Tomek

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Mój kaktus zachorował- proszę o pomoc
« dnia: Październik 24, 2017, 09:57:19 »

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Mój kaktus zachorował- proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:26:04 »
Jakoś przemknął twój post niepostrzeżenie, przykro mi, - ja się aż tak nie znam na chorobach - pewnie jakiś grzyb go drąży - jaka jest dzisiaj sytuacja?
U mnie też wypadają nie raz kaktusy, leczenie z chorób wirusowych czy grzybowych rzadko daje pozytywne rezultaty.

anndy123

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Mój kaktus zachorował- proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2018, 13:43:58 »
Choroby grzybiczne i wirusowe pojawiają się gdy wilgotność powietrza jest duża i nie zaleca się trzymanie kaktusów  w dużej wilgotności są to rośliny sucholubne gdzie tęperatura między dniem do +60 czasami nawet +70 C a nocą - C  jest normą nie mówie o gatunkach ciepło lubnych jak Melocactus ,epiphylum i inne temperatura utrzymuje się jako stała zależnie od odległoście geograficznej ale między  +20 +40 C (noc-dzień)stała , parodie rosną w mniej zimnych regionach prawie zawsze po wyżej mrozu  preferują cieplejsze miejsca  to nie znaczy wilgotniejsze w nocy rosa ale w dzień gorąco i sucho jesli  już choroba pojawiła się na roślinie należy ją przenieść do lepszych warunków  jak to nie pomoże w ostateczności oprysk  chemia z miedzią dlatego polecam jakie możemy spełnić warunki do trzymania kaktusów takie się starajmy trzymać a nie w muszać a może się uda