Hi-Media

Autor Wątek: Witam.  (Przeczytany 208 razy)

woda

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Witam.
« dnia: Wrzesień 07, 2017, 14:48:53 »
Jestem tu, bo oszalałam na punkcie sukulentów. Tym bardziej, że położenie mieszkanka, którego okna wychodzą na południowy zachód sprzyja takim roślinom. Zobaczyłam kilka egzemplarzy i wsiąkłam. Szukam i wybieram takie, które interesują mnie ze względu na kształt. Jest maleńki problem. Nie umiem ich nazwać. Znam tylko grubosza ( ale tylko początek nazwy; myślę, że to drzewiasty, ale pewna nie jestem). I jeszcze Aloe vera z Ikei ( nawet nie wiem czy to prawdziwa nazwa tego cudu). Dlatego, gdy przeglądając gogle w poszukiwaniu nazw dla swoich maleństw, trafiłam na to forum postanowiłam zamieszkać tutaj i poznawać tajniki opieki nad moimi 'maleństwami'. Najczęściej kupuję je w kwiaciarniach. Wiem, że są miejsca w Polsce i poza nią, gdzie można nabyć je od prawdziwych hodowców sukulentów, kochających te rośliny. Myślę, że uda mi się, dzięki Wam, poznać lepiej nowy obiekt mojej miłości.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Witam.
« dnia: Wrzesień 07, 2017, 14:48:53 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: Witam.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2017, 16:49:13 »
Ładnie napisane. Trzymam kciuki aby zapału wystarczyło i nie jest to tylko jednorazowy wpis jakich tu wiele...

Jestem tu, bo oszalałam na punkcie sukulentów
Jak my wszyscy tu obecni i tylko zaglądający.  ;)

położenie mieszkanka, którego okna wychodzą na południowy zachód sprzyja takim roślinom
Najbardziej dobra lokalizacja to południowa, jednak południowy zachód może być. Ja mam zachód i też jakoś sobie rośliny radzą.

Zobaczyłam kilka egzemplarzy i wsiąkłam. Szukam i wybieram takie, które interesują mnie ze względu na kształt
Czyli typowo.
Tyle, że roślin jest tyle - kaktusów i sukulentów - że koniecznie trzeba jakoś się ograniczyć i na któreś zdecydować. Wszystkiego mieć nie można o czym się wszyscy przekonali.

Jest maleńki problem. Nie umiem ich nazwać
.
(...) trafiłam na to forum postanowiłam zamieszkać tutaj i poznawać tajniki opieki nad moimi 'maleństwami'.
Pomożemy!  :D
Na początek proponuję dokładnie przejrzeć wątki tematyczne na tym Forum - dużo można znaleźć i dużo się nauczyć.

Wiem, że są miejsca w Polsce i poza nią, gdzie można nabyć je od prawdziwych hodowców sukulentów, kochających te rośliny
Tak, oczywiście.
Oddziały PTMK organizują cykliczne Wystawy Kaktusów i Sukulentów, też  pozbywamy się nadwyżek kaktusów. Z tym problemów nie ma.
Skąd jesteś?

Myślę, że uda mi się, dzięki Wam, poznać lepiej nowy obiekt mojej miłości.
Myślę, że damy radę. A już na pewno się postaramy.  :)
Ja sam hoduję kaktusy i sukulenty już prawie 40 lat... Mam nieco doświadczenia i chętnie pomagam mniej zaawansowanym. Po to tutaj jestem...

maryjan13

• Super Hodowca
  • Reputacja: 10
Odp: Witam.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2017, 20:55:22 »
Witam na Forum kolejną miłośniczkę sukulentów.
Popieram wypowiedż Henryka i tylko dodam byś nie zraziła się drobnymi niepowodzeniami,
bo najlepsza nauka jest na własnych błędach.
Życzę powodzenia w rozwijaniu Swojej pasji i proszę o jakieś zdjęcia.