Hi-Media

Autor Wątek: Odszedł Andrzej Mucha  (Przeczytany 720 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Odszedł Andrzej Mucha
« dnia: Lipiec 17, 2017, 18:29:14 »
W nocy z soboty na niedzielę zmarł Andrzej Mucha.
Wspaniały kolega, super znawca Parodii. Swoją wiedzą potrafił z pasją opowiadać na małych spotkaniach i przed dużą widownią w Chrudimiu.
Uczestnik i organizator kilku wyjazdów do Boliwii i Argentyny.
Mam w pamięci jego pobyt w naszym domu, podszedł do parzeniszcza z Parodiami, pokiwał z politowaniem głową i powiedział " wywal opisówki, daj ołówek to zrobię porządek".
Kto teraz jak znowu jest trochę nowych Parodii  mi je poprawnie opisze.
Albo też inne wspomnienie " na Allegro pokazały się ciekawe Parodie, wziąłem udział w licytacji i spasowałem, ceny poszybowały. Za kilka godzin telefon, co ciebie interesowało - brałeś udział w licytacji. Porozmawialiśmy o różnościach a za kilka dni paczka a w niej prezent 12 pięknych Parodii. Ot taki to był kolega.

Andrzeju, chodzisz sobie po ścieżkach kaktusowych, wraz z wieloma kolegami którzy już tam wcześniej trafili.
Kochany bardzo mi będzie brakowało naszych rozmów.
Spokojnego snu

Termin pożegnania Andrzeja podadzą koledzy z Gdańska
Eugen 

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Odszedł Andrzej Mucha
« dnia: Lipiec 17, 2017, 18:29:14 »

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 0
Odp: Odszedł Andrzej Mucha
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2017, 19:55:10 »
Miałem to szczęście ,że poznałem Andrzeja na kaktusiadzie,teraz został smutek w sercu i piękne prelekcje z kaktusiady.

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2017, 20:38:48 »
Miałem to szczęście, że dobrze znałem Andrzeja. Towarzyszyłem mu na niemal wszystkich jego wyprawach za ocean. Jest mi bardzo przykro, że tak szybko odszedł. To stało się zbyt szybko, on jeszcze powinien być z nami. Pozostaną po nim piękne wspomnienia, artykuły o jego ukochanym rodzaju, relacje z wypraw oraz tysiące wspaniałych zdjęć kaktusów w ich naturalnym środowisku.

Wszystkim nam będzie Andrzeja brakowało.

Msza święta odbędzie się we czwartek 20.07 o godz. 13.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbe, Gdańsk-Suchanino ul. Otwarta 1.
Pogrzeb o godz. 15:30 na cm. Łostowickim w Gdańsku (Nowa Kaplica).

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2017, 20:54:24 »
Przez wiele lat Andrzej był mi Przyjacielem. Popełniliśmy razem długi cykl w Świecie Kaktusów o (jakże by inaczej) rodzaju Parodia, bywaliśmy u siebie w domach...
Ciężko mi uwierzyć, że już Go nie ma między nami.

Był wspaniałym Kolegą, doskonałym fachowcem w kaktusowej "branży" - ludzi takich jak On nie ma wielu. Mentor, doskonały mówca, prelegent. Ostatni raz był w naszym Oddziale Lublin na początku maja z jak zwykle bardzo, bardzo ciekawą prelekcją o swoich ulubieńcach... Poniżej fotka z tego pobytu.

Ile by pisać a wszystko mało... Będzie nam Go brakowało.

Pokój Jego Duszy.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2017, 00:27:52 »
Odkładam od tygodnia nakreślenie kilku słów o pożegnaniu Andrzeja.
Trudno mi przychodzi pisać o koledze, przyjacielu w formie "był", więc tylko kilka słów.
Na smutną uroczystość przybyło wiele osób, rodzina, sąsiedzi, przyjaciele ze środowiska muzycznego i kaktusowego.
Liczna a grupa kaktusiarzy przyjechała z Poznania i Śląska, oraz z Warszawy Łodzi  i klubu Gdańskiego.

Eugen