Hi-Media

Autor Wątek: Jaka ziemia do kaktusa?  (Przeczytany 16875 razy)

mistrzu

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Jaka ziemia do kaktusa?
« dnia: Marzec 20, 2010, 19:32:00 »
Otrzymałem w prezencie bardzo pięknego kaktusa, średniej wielkości, nie podam jego konkretnej nazwy, bo nie znam się na kaktusach. Mam problem, otóż muszę przesadzić kaktusa do większej doniczki z tej zwykłej, sklepowej, plastikowej i teraz nie wiem jaka mam kupić ziemię. Pytałem w kwiaciarni i Pani mówiła, że to może być zwykła ziemia do normalnych kwiatów. Ja nie jestem tego taki pewien, bo przecież kaktusy nie pobierają tyle wody co normalny kwiat?

Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Jaka ziemia do kaktusa?
« dnia: Marzec 20, 2010, 19:32:00 »

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
Odp: Jaka ziemia do kaktusa?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2010, 20:38:16 »
Kup dedykowaną ziemię do kaktusów i zmieszaj ją z grubym piaskiem/żwirem w proporcjach 70% piachu i 30% ziemi. W takie podłoże możesz posadzić kaktusa.

ela

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 13:43:26 »
Jest specjalna ziemia do kaktusów. Kupuje się je w sklepach ogrodowych. Ja na przykład tylko w takiej ziemi hoduję kaktusy i sukulenty. Można przesadzić kaktusa do większej doniczki jeśli ta jest za mała.

blabla

• Członek PTMK
  • Hodowca
  • Reputacja: 26
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2010, 23:13:09 »
Taka "specjalna ziemia" nie nadaje się do użytku. Należy postąpić z nią tak, jak napisałem powyżej. Należy dodać do niej drugie tyle albo nawet 2x tyle grubego piachu lub innej frakcji mineralnej. I dopiero wtedy można w to sadzić kaktusy. Zapewniam, że przetestowane. Na jakiś 10 000 roślin w ok. 3 000 doniczek.