Hi-Media

Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 779 razy)

kolec

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Cześć
« dnia: Luty 25, 2017, 16:26:24 »
Cześć, witam wszystkich pasjonatów. Mam na imię Maciej i mieszkam w Galway w zachodniej Irlandii , z racji bardzo mizernej ilości dni słonecznych hodowla sukulentów może nie przynosi super spektakularnych efektów ale czasem coś tam wyrośnie ;). Mglista i deszczowa pogoda spowodowała naturalną selekcję i przetrwali najwięksi twardziele.U mnie najlepiej sobie radzą (na południowej stronie) juki, aloesy, oczywiście kaktusy, figowiec sprężysty (2,5 m) , dracena, szeflera i  nawet bananowiec. Mam nadzieję , że "starzy wyjadacze" pomogą mi  znależć najlepsze gatunki , potrafiące przetrwać w warunkach permanentnego braku słońca. Pozdro  ;D

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Cześć
« dnia: Luty 25, 2017, 16:26:24 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
Odp: Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2017, 17:31:17 »
Witaj  :)

Irlandia zachodnia to nie Biegun Północny, kaktusy i sukulenty też tam nieźle rosną. Może nie te które potrzebują maximum słońca ale są przecież i te bardziej cieniolubne.
Jak już się zadomowisz na Forum - proponuję założyć swój wątek gdzie zaprezentujesz to co hodujesz - to na pewno pomożemy Ci wybrać rośliny które będą rosnąć przynajmniej nieźle i cieszyć Cię w dalekim świecie.  :D
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 18:04:23 wysłana przez hen_s »

vorepart

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
    • krem na noc do nawilżający skórę twarzy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2017, 15:18:59 »
Witam :) Mieszkasz w ciekawym regionie ale fakt, że pogoda nie sprzyja hodowli wielu gatunkom :D Moja koleżanka mieszkała w Irlandii i miała dracenę, która świetnie sobie radziła oraz kilka kaktusów (nie pamiętam nazwy gatunku) - z  nimi już było gorzej. Pozdrawiam :)

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2017, 17:32:33 »
Witaj Macieju!
Miło, że jesteś z nami, czekam na kolejne wieści, moze już założyłes wątek w dziele "Pochwal się" - czekam na fotki , z tego co piszesz , masz już sporą kolekcję roślin.