Hi-Media

Autor Wątek: Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!  (Przeczytany 1967 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!
« dnia: Luty 06, 2017, 08:32:01 »
Oddział Śląski PTMK współpracuje z krakowskim Ogrodem Botanicznym.
Efektem tej współpracy będzie wystawę połączoną z kiermaszem na terenie Ogrodu Botanicznego w maju br.

Termin podam za kilka dni.

Pozdrawiam i już zapraszam.

Eugen
PTMK

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!
« dnia: Luty 06, 2017, 08:32:01 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
Odp: Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2017, 15:11:26 »
Doskonała informacja dla mieszkańców Krakowa.  :D
Niebywała okazja aby zobaczyć "na żywo" dorodne i kwitnące kaktusy oraz być może zaopatrzyć się w nadwyżki roślin pochodzące od sprawdzonych hodowców.
Ponieważ nie ma w Krakowie - i wciąż nie rozumiem dlaczego nie ma - oddziału PTMK to jest to naprawdę doskonała wiadomość dla miłośników tych roślin.  :)

Ja wiedziałem o tym zamierzeniu już od jakiegoś czasu, ba, byłem pytany czy nie znam terminu...
Ostatecznie świat teraz jest mały...
Tym uważniej będę śledził wątek aby być "na czasie".  ;)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2017, 11:52:17 »
Wystawa odbędzie się w dniach 26 - 27 - 28 maj 2017.
Będą ustawione dwa namioty na terenie Ogrodu Botanicznego.
Planowany jest kiermasz roślin.
Wystawę "wybiegał" i jest jej kuratorem właśnie krakus Bogdan, na forum Bod333..
Połowa duetu kaktusiarskiego małżeństwa Basia-Bogdan. Dzięki
Zapraszam

Ma racje Heniu, że brak oddziału PTMK w Krakowie to sprawa zupełnie nie zrozumiała.

Na spotkania w Gliwicach jest obecnych kilkoro krakusów. Może wystawa uaktywni zainteresowanie sukulentami

Pozdrawiam Eugen
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 12:29:24 wysłana przez Eugen »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2017, 14:25:06 »
Szkoda, że to ode mnie stosunkowo daleko - chętnie bym zobaczył jak Wam idzie.  ;)

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2017, 20:26:08 »
Witam wszystkich. Jak już pisał Eugen zapraszamy na naszą oddziałową wystawę ale nie na Śląsk a do stolicy Małopolski do Ogrodu Botanicznego w Krakowie (ul. Kopernika 27). Wystawa rozpocznie się o 12.00 w piątek 26 maja i potrwa do niedzieli 28 maja do godziny 19.00. Będzie możliwość obejrzenia i także zakupu ciekawych roślin także z kolekcji. Serdecznie zapraszam. Proszę przywieźć ze sobą ładną najlepiej słoneczną pogodę.

Pozdrawiam.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2017, 20:40:45 »
Bogdan podał informacje, gdzie można zobaczyć kaktusy. Więc tylko pozostaje mi zamieścić plakat informacyjny.
Tak dla pełnej informacji, wystawę organizuje z Ogrodem Botanicznym Oddział Śląski PTMK. Bogdan mieszkaniec Krakowa jest inicjatorem i kuratorem wystawy ze strony PTMK.
Zapraszam

Eugen
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 09:01:13 wysłana przez Eugen »

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2017, 15:49:41 »
No i po wystawie. Wystawie udanej, wielu odwiedzających, przypadkowych, zainteresowanych oraz kilkunastu pasjonatów -
którzy już przed otwarciem stali i czekali na zainstalowanie ekspozycji i stanowisk sprzedaży.
Naszą pierwszą "wyjazdową" wystawę uważam za udaną. Spotkały nas na zakończenie ciepłe słowa przedstawicielki Ogrodu Botanicznego - Głównego ogrodnika.
Mamy zaproszenie na organizację wystawy w roku 2018 ze znacznie większą oprawą reklamową i większym teren ekspozycji.
No cóż zobaczymy. Organizacja 3-dniowej wystawy 80  i więcej kilometrów to spory problem organizacyjny.
Muszę w tym miejscu bardzo, ale to bardzo pochwalić Bogdana, który całą imprezę dograł.
Słowa podziękowania dla Ewy za dowiezione obiady dla kolegów którzy cały dzień mieli dyżur. Ewa i Bogdan jesteście wspaniali.
Tak na marginesie, nie spodziewałem się tak pięknego, urokliwego miejsca w samym centrum Krakowa, to prawdziwie 'Zaczarowany Ogród".

Do zobaczenia za rok.
Eugen

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2018, 22:44:09 »
Witam prawie po roku. W najbliższy piątek 25 maja rozpoczynamy drugą wystawę Śląskiego Oddziału PTMK w Krakowskim Ogrodzie Botanicznym UJ. Informacja o wystawie na stronie ogrodu już jest. Tak więc nie pozostaje nic innego jak tylko zaprosić wszystkich do odwiedzenia wystawy trzymając oczywiście kciuki za dobrą pogodę bez deszczu. Nowe miejsce ulokowania wystawy zaklepane. Termin wystawy zbiega się dodatkowo w tym roku ze Świętem Ogrodów więc myślę, że powinno być mnóstwo zwiedzających. Do zobaczenia!