Hi-Media

Autor Wątek: Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!  (Przeczytany 1010 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!
« dnia: Luty 06, 2017, 08:32:01 »
Oddział Śląski PTMK współpracuje z krakowskim Ogrodem Botanicznym.
Efektem tej współpracy będzie wystawę połączoną z kiermaszem na terenie Ogrodu Botanicznego w maju br.

Termin podam za kilka dni.

Pozdrawiam i już zapraszam.

Eugen
PTMK

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!
« dnia: Luty 06, 2017, 08:32:01 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: Wystawa kaktusów w KRAKOWIE !!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2017, 15:11:26 »
Doskonała informacja dla mieszkańców Krakowa.  :D
Niebywała okazja aby zobaczyć "na żywo" dorodne i kwitnące kaktusy oraz być może zaopatrzyć się w nadwyżki roślin pochodzące od sprawdzonych hodowców.
Ponieważ nie ma w Krakowie - i wciąż nie rozumiem dlaczego nie ma - oddziału PTMK to jest to naprawdę doskonała wiadomość dla miłośników tych roślin.  :)

Ja wiedziałem o tym zamierzeniu już od jakiegoś czasu, ba, byłem pytany czy nie znam terminu...
Ostatecznie świat teraz jest mały...
Tym uważniej będę śledził wątek aby być "na czasie".  ;)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2017, 11:52:17 »
Wystawa odbędzie się w dniach 26 - 27 - 28 maj 2017.
Będą ustawione dwa namioty na terenie Ogrodu Botanicznego.
Planowany jest kiermasz roślin.
Wystawę "wybiegał" i jest jej kuratorem właśnie krakus Bogdan, na forum Bod333..
Połowa duetu kaktusiarskiego małżeństwa Basia-Bogdan. Dzięki
Zapraszam

Ma racje Heniu, że brak oddziału PTMK w Krakowie to sprawa zupełnie nie zrozumiała.

Na spotkania w Gliwicach jest obecnych kilkoro krakusów. Może wystawa uaktywni zainteresowanie sukulentami

Pozdrawiam Eugen
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 12:29:24 wysłana przez Eugen »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2017, 14:25:06 »
Szkoda, że to ode mnie stosunkowo daleko - chętnie bym zobaczył jak Wam idzie.  ;)

bod333

• Członek PTMK
  • Znawca
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2017, 20:26:08 »
Witam wszystkich. Jak już pisał Eugen zapraszamy na naszą oddziałową wystawę ale nie na Śląsk a do stolicy Małopolski do Ogrodu Botanicznego w Krakowie (ul. Kopernika 27). Wystawa rozpocznie się o 12.00 w piątek 26 maja i potrwa do niedzieli 28 maja do godziny 19.00. Będzie możliwość obejrzenia i także zakupu ciekawych roślin także z kolekcji. Serdecznie zapraszam. Proszę przywieźć ze sobą ładną najlepiej słoneczną pogodę.

Pozdrawiam.

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2017, 20:40:45 »
Bogdan podał informacje, gdzie można zobaczyć kaktusy. Więc tylko pozostaje mi zamieścić plakat informacyjny.
Tak dla pełnej informacji, wystawę organizuje z Ogrodem Botanicznym Oddział Śląski PTMK. Bogdan mieszkaniec Krakowa jest inicjatorem i kuratorem wystawy ze strony PTMK.
Zapraszam

Eugen
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 09:01:13 wysłana przez Eugen »

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2017, 15:49:41 »
No i po wystawie. Wystawie udanej, wielu odwiedzających, przypadkowych, zainteresowanych oraz kilkunastu pasjonatów -
którzy już przed otwarciem stali i czekali na zainstalowanie ekspozycji i stanowisk sprzedaży.
Naszą pierwszą "wyjazdową" wystawę uważam za udaną. Spotkały nas na zakończenie ciepłe słowa przedstawicielki Ogrodu Botanicznego - Głównego ogrodnika.
Mamy zaproszenie na organizację wystawy w roku 2018 ze znacznie większą oprawą reklamową i większym teren ekspozycji.
No cóż zobaczymy. Organizacja 3-dniowej wystawy 80  i więcej kilometrów to spory problem organizacyjny.
Muszę w tym miejscu bardzo, ale to bardzo pochwalić Bogdana, który całą imprezę dograł.
Słowa podziękowania dla Ewy za dowiezione obiady dla kolegów którzy cały dzień mieli dyżur. Ewa i Bogdan jesteście wspaniali.
Tak na marginesie, nie spodziewałem się tak pięknego, urokliwego miejsca w samym centrum Krakowa, to prawdziwie 'Zaczarowany Ogród".

Do zobaczenia za rok.
Eugen