Hi-Media

Autor Wątek: Witam wszystkich serdecznie  (Przeczytany 846 razy)

kołek

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Witam wszystkich serdecznie
« dnia: Styczeń 08, 2017, 23:34:20 »
Dzień dobry forumowicze! Od ponad dwóch lat moją nową pasją stały się kaktusy i sukulenty. Do tej pory moje zainteresowanie wiązało się głównie z akwarystyką z którą mam nieprzerwanie do czynienia od prawie 9 lat. W akwarystyce zafascynowany jestem tylko i wyłącznie roślinami dlatego też wszystkie moje akwaria to typowe roślinniaki hi-tec.

Jako, że będąc administratorem częstochowskiego forum akwarystycznego ( akwaczest.pl )  wiem, że najlepiej wiedzę z danej tematyki zdobywa się czytając różne strony internetowe i pytając stąd też tutaj się znalazłem. Planuję dołączyć do grona członków PTMK w sposób bardziej sformalizowany  ;) moja obecna kolekcja kaktusów liczy jak na razie 50 odmian. Łacińskich nazw dopiero się uczę jak również jestem w trakcie rozpoznawania odmian mych kaktusów- będę liczył na pomoc z waszej strony bym mógł w odpowiednim dziale zaprezentować swoje cudeńka.

PS jedno z moich starych akwarii

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/eca64bdc5388d8ea

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Witam wszystkich serdecznie
« dnia: Styczeń 08, 2017, 23:34:20 »

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 0
Odp: Witam wszystkich serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:11:24 »
Witam Cie w gronie kaktusiarzy,też moim hobby była akwarylistyka,ale Ja pół roku mieszkam na działce to miałem trudności,więc założyłem w 1992 r. oczko wodne i połączyłem ryby z kaktusami,
ale teraz lepiej pokaż co masz z kaktusików no i podpisuj się imieniem to będziemy wiedzieli jak do Ciebie się zwracać. Leszek

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2017, 17:16:50 »
Witaj,
Jesteśmy tutaj po to abyśmy wzajemnie sobie pomagali - i wzajemnie się motywowali.  ;)
Jeśli masz jakieś pytania - pisz.
Jakieś wątpliwości - pisz.
Inne - pisz.  :)

50 kaktusów to już kolekcja. Niewielka, ale kolekcja. Coś na dobry początek.  8)

W innym miejscu widzę, że jesteś ze Śląska. Twoje szczęście: jest tam wielu wspaniałych ludzi którzy chętnie Ci pomogą a i mnóstwo wspaniałych i dużych kolekcji które możesz zobaczyć abyś wiedział do czego zmierzasz...  :D

Z roślinami masz doświadczenie - hodowla akwarystyczna to nie w kij dmuchał. Wiem bo sam przez lata byłem akwarystą. Co prawda bardziej nastawionym na ryby ale miałem epizod roślinny, a jakże.
Dasz radę i tutaj, byle byś za dużo wody do kaktusów nie dolewał.  :P ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 17:19:06 wysłana przez hen_s »

maryjan13

• Super Hodowca
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2017, 22:51:23 »
Witam.
Jak to się dziwnie składa bo i ja miałem przygodę akwarystyczną.
Przez kilkanaście lat miałem 3 akwaria z rybkami i nawet udało mi się kilka razy wyhodować barwniaki od ikry.
Teraz mam ponad 50 kaktusów,bo tyle mieści  mi się na parapecie balkonowym.
Teraz czekam na zdjęcia Twoich kaktusów.

klucha64

• Znawca
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:22:54 »
Witam u mnie akwarystyka idzie równo z zamiłowaniem do kaktusów czyli ok. 40 lat obecnie stoi u mnie akwarium 650 L przez ostatnie 10 lat hodowałem palety obecnie akwa jest wielogatunkowe.

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2018, 08:48:18 »
650 litrów to nie w kij dmuchał.  :o

W kilku baniaczkach miałem tyle wody ale największe akwa 375l.
Gratuluję pasji!  :)