Hi-Media

Autor Wątek: Prośba o informacje dot. szybko rosnących kaktusów.  (Przeczytany 868 razy)

hemi

• Amator
  • *
  • Reputacja: 0
Prośba o informacje dot. szybko rosnących kaktusów.
« dnia: Grudzień 29, 2016, 10:03:11 »
Wita,

uprzejmie proszę o podanie szybko rosnących osiągających pokojowe rozmiary kaktusów. Miejsce docelowe to pokój. Jeśłi byłyby jeszcze błogosławione pięknymi kwiatami, to już w ogóle super:)

Z góry uprzejmie dziękuję i pozdrawiam.

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Prośba o informacje dot. szybko rosnących kaktusów.
« dnia: Grudzień 29, 2016, 10:03:11 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 24
Odp: Prośba o informacje dot. szybko rosnących kaktusów.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:37:49 »
Nie ma czegoś takiego jak "szybko rosnące osiągające pokojowe rozmiary kaktusy". Pokojowe czyli jakie? Duże (to pojęcie względne - kolumnowe??), średnie - do takich rozmiarów dorasta ogromna większość kaktusów czy wręcz małe bo takich w pokoju zmieści się najwięcej?
Do tego pamiętać należy, że pokój nie jest idealnym miejscem do uprawy tych światłolubnych roślin. One powinny mieć maximum słońca a na parapecie dostają absolutne minimum potrzebne do życia - i to na parapetach południowych czy wschodnich. Zachodni tylko w ostateczności...
No i jak mają szybko rosnąć? Trzeba by je hodować jak w Chinach czy Holandii czyli pompować chemią... Wtedy w pokoju długo nie pożyją.

Ech, temat jest jak rzeka i bez sprecyzowania czego Ci potrzeba i jakimi warunkami do uprawy roślin dysponujesz niewiele można doradzić.

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
Odp: Prośba o informacje dot. szybko rosnących kaktusów.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2016, 23:35:06 »
Ja bym podpowiedziała, że rozejrzyj się wśród sukulentów, niektóre euforbie szybko rosną, są mięsiste i mają kolce.
Poza tym może dać ogłoszenie o kupieniu kolumnowego , większego kaktusa , nawet i za darmo by pewnie ktoś oddał, gorzej z przesyłką.
Ja sama mam kaktusa o nazwie Neobuxbaumia, już ponad 70 cm, lubię go , ale raz , że nie zakwitnie w naszych warunkach, a dwa, że niedługo będę go musiała oddać gdzieś ze względu na rozmiar.