Hi-Media

Autor Wątek: Kolejna smutna wiadomość zmarł Mirek Marek  (Przeczytany 2155 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Kolejna smutna wiadomość zmarł Mirek Marek
« dnia: Marzec 24, 2016, 22:28:22 »
Dostałem telefoniczną smutną wiadomość, zmarł Mirek Marek z Velkich Pavlovic koło Brna. Postać doskonale znana większości kaktusiarzy z Polski.
Przyjmował bowiem chętnie w swoim skleniku grupy kaktusiarzy polskich.
My Ślązacy często Go odwiedzaliśmy przy okazji spotkań w KK Brno, czy po drodze do Wiednia lub Pragi. Wspaniały gospodarz, piękna kolekcja - kilka kaktusów jest w mojej i Danki szklarence.
Pamiętam spotkanie przed chyba 5 laty. Pojechaliśmy w 2 samochody, lato, upał w szklarni trudno wytrzymać. Schodzimy dwie kondygnacje pod ziemię do piwniczki z winami. To druga pasja Gospodarza.
W piwniczce chłodno, miło omszałe ściany z ciemnej cegły klinkierowej pokryte wilgocią, a po obu stronach ściany 10 beczek dojrzewającego wina. Następuje degustacja, jedno lepsze od drugiego, a Mirek z pipy leje wino do szklaneczek kolejne.
Po dobrej godzinie wychodzimy do ogrodu, a tam małżonka zastawiła stół przysmakami, koronne były ostre uherskie kloubasy - cudo, a do tego nalewki też dzieło gospodarza.

No i naszły mnie wspomnienia, kaktusy, wino, upał, piękne- ale to się już nie powtórzy. Odszedł uroczy człowiek, pogodny, życzliwy. Mam jeszcze butelkę " Palovickieho zelenego" wina z Twojej piwniczki, wypiję je z kolegami na wspominkach o Tobie.
Żegnaj Kolego, wybieramy się 30 marca na Velkich Pavlovic na pożegnanie

Eugen
PTMK O/Śląsk
poszukam fotek i zamieszczę

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Kolejna smutna wiadomość zmarł Mirek Marek
« dnia: Marzec 24, 2016, 22:28:22 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
Odp: Kolejna smutna wiadomość zmarł Mirek Marek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2016, 13:27:13 »
Smutna wiadomość...  :(

Tak jak napisałeś: wspaniały człowiek, wspaniała kolekcja z której i u mnie rośnie kilka(naście) sztuk roślin... Byliśmy u Niego z wizytą w czerwcu ubiegłego roku...

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE ...

karolbiegan

• Amator
  • *
  • Reputacja: -1
Odp: Kolejna smutna wiadomość zmarł Mirek Marek
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2016, 20:08:33 »
Był to wspaniały człowiek, ludzie tak szybko odchodzą :(