Hi-Media

Autor Wątek: Lobivia & Co. – Aristokraten im Reich des Kondors - nowa książka  (Przeczytany 2119 razy)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
Odebrałem właśnie przesyłkę z Niemiec z nową pozycją w mojej kaktusowej biblioteczce. Książka na którą czekałem z niecierpliwością, jest bowiem poświęcona Lobivi, kaktusom bardzo mi bliskim. Pomijając okres zupełnie pierwszej fascynacji, kiedy podobało mi się dosłownie wszystko i wszystko chciałem mieć na parapecie, to właśnie Lobivia była świadomym wyborem kolekcjonerskim. Łączyła bowiem dwie moje pasje góry i kaktusy i to właśnie w takiej kolejności. Dzikie, uciernione, znoszące kaprysy górskiej pogody rośliny – prawdziwi górale. Z czasem moje zainteresowania uległy zmianie, ale mam dalej wcale spory ich kierdel. Pozyskuję nowości głównie z wysiewów, ale też dostaję atrakcje od Tomka – największego eksperta w Polsce, a z pewnością należy do ścisłej czołówki światowej znawców Lobivi.

Książkę jest wydana przez DKG w serii edytorskiej prenumeratorów KuaS.

Lobivia & Co. – Aristokraten im Reich des Kondors

Autorzy:K. Fickenscher, L. Bercht, F. Linke, E. Scholz und H.-J. Wittau
Redaktor: Andreas Hofacker, dr Detlev Metzing
Stron: 144 ,
Format :17 x 24 cm, w miękkiej oprawie introligatorskiej
zawiera 222 kolorowe zdjęcia, mapkę występowania, wykaz literatury, odniesienie w zakresie zmian nazw Raucha, oraz indeks.
Książka pięknie wydana, teraz spokojnie będę się nią dalektował (stara miłość nie rdzewieje).
No i jeszcze jedna uwaga kilkanaście zdjęć jest autorstwa Tomka Blaczkowskiego. Nie pochwalił się ni słowem o udziale autorskim w przygotowywanej książce. Wiedziałem jedynie o wizycie w kolekcji Tomka bardzo silnej ekipy z Niemiec.
Świetna pozycja, cieszą fotki Tomka

Pozdrawiam Eugen
PTMK

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
Odp: Lobivia & Co. – Aristokraten im Reich des Kondors - nowa książka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2016, 17:24:09 »
Pozycja dla miłośników rodzaju faktycznie obowiązkowa!

Niestety wiem z doświadczenia, że bardzo trudno jest zdobyć wydawnictwa KuaS-owskie, do tego czasu nie udało mi się to z książką o moim ulubionym rodzaju Parodia która się ukazała już jakiś czas temu.  :(

Kto by wiedział jak/gdzie można by kupić tą książkę oraz wyżej wymienioną o parodiach to byłbym bardzo zobowiązany i zakupił bym je natychmiast.

Gieniu, dzięki za informację!!

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2016, 09:21:00 »
Czy ta książka jest gdziekolwiek dostępna? Przez miniony rok patrzyłem za nią i nigdzie nie napotkałem...

basiaamatorka

• Hodowca
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2016, 14:16:03 »
Jest do kupienia Heniu, nie sprawdzałam, ale mają w spisie - niemieckie towarzystwo kaktusowe
podaję link
https://www.dkg.eu/cs/index.pl?navid=Sonderpublikationsreihe_der_DKG_1153&sid=de
12 Euro

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2016, 09:38:51 »
Nie znam j. niemieckiego więc trudno mi tam się dokładnie doczytać...
Natomiast przypominam sobie, że oni mają prawdopodobnie bardzo mały nakład i nie rozprowadzają swoich książeczek na zamówienie z zewnątrz tzn. tak jak byśmy chcieli. W swoim czasie próbowałem to załatwić przy okazji wydawnictwa o rodzaju Parodia - na niej mi najbardziej zależy.
Są tam jeszcze (czy były) interesujące mnie pozycje nie tylko o lobiviach ale też o rodzaju Sulcorebutia czy nawet o epi które też chętnie bym u siebie w biblioteczce kaktusowej widział.