Hi-Media

Autor Wątek: Książka o Gymnocalycjach  (Przeczytany 3915 razy)

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
  • Reputacja: 0
Książka o Gymnocalycjach
« dnia: Grudzień 15, 2015, 12:19:48 »
Dwa lata temu była wydana książka o gymnocalicjach,czy można ją jeszcze zamówić lub odkupić,może ktoś Mi pomoże w zdobyciu tej książki :'(

poz.Leszek

Oficjalne forum Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów

Książka o Gymnocalycjach
« dnia: Grudzień 15, 2015, 12:19:48 »

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
Odp: Książka o Gymnocalycjach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2015, 16:36:06 »
Napisz tytuł i autora - być może ktoś ma tą pozycję na zbyciu.

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:49:58 »
Heniu,autor to Rogoziński i jak się nie mylę,to była wydana w 2013r  pt.Gymnocalycje

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2015, 19:48:06 »
Heniu
Książka, była 2 lata temu dostępna na kaktusiadzie. Przywiózł ją Tadek. Przetłumaczył i wydrukował Maciek z Wrocławia.
Miała być jeszcze dodana mapa występowania, ale jakoś Maćkowi się chyba zapomniało, a szkoda bo stale się o nią koledzy dopytują.

Zadzwoń do Tadzia N. powinien pomóc.

Eugen

hen_s

• Członek PTMK
  • Super Hodowca
  • Reputacja: 27
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2015, 10:21:38 »
Ja też akurat książki nie mam - nie byłem wtedy na Kaktusiadzie a koledzy nie przywieźli... I uciekła.  :-\
Ale nie jest mi aż tak potrzebna - widziałem i na kolana mnie nie rzuciła, mam lepsze.

Leszek jej potrzebuje, poczekamy, może ktoś się tutaj odezwie że ją posiada na zbyciu to ją mu odsprzeda. Nie jest to rzadkość, powinna się trafić.

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2015, 11:06:22 »
Poczekam,będę wdzięczny za pomięć   :) :)

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2015, 13:08:57 »
Witam, masz bardzo małą sznsę na odkupienie tej książki. Ukazała się w małym nakładzie.
Maciek z PTMK oddział we Wrocławiu przetłumaczył wydaną w Rosji książkę Rogozińskiego o gymnokalycjach.
Bogato ilustrowana, jak napisał Heniek, "na kolana mnie nie rzuciła, mam lepsze".
Moim zdaniem zupełnie przyzwoita pozycja, tania, po polsku.
Ma wady, ale nie wydano książki idealnej o kaktusach. Szybko zmieniająca się systematyka, różne klasyfikacje, no niezwykle szybko starzejące się informacje.
Moim zdaniem każda pozycja na naszym rynku w języku Pl to pozycja warta uwagi.

Napisz do Maćka jest skarbnikiem w PTMK Wrocław. Zobacz ile osób zadeklaruje zbierz zamówienia ile jest chętnych do zakupienia tej książki (jest drukowana elektronicznie) więc z  dodruk łatwy,  zamówienie nie musi być duże.
Tak postąpiliśmy w oddziale Śląskim - z powodzeniem.

Przy okazji awizuję numery specjalne Świata Kaktusów, już jest tłumaczenie i do druku tylko tylko Pyrhocactus.

Pozdrawiam
Eugen

Eugen

swalla

• Amator
  • *
    • http://www.na-kredyt.com.pl/
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2015, 15:16:01 »
może ją ktoś wrzucić w neta?

Leszek1

• Kolekcjoner
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2015, 19:01:47 »
Dzięki Geniu,będę cały czas się rozglądał za nią i na pewno się z kontaktuję z Maćkiem z Wrocławia ale jak byś miał zeszyt o gymlakach lub astrakach to jestem też zainteresowany

Eugen

• Moderator
  • Hodowca
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2015, 16:05:56 »
Chyba PTMK nie wydało pozycji specjalistycznej o Ariokarpusach i Gymnokalycjach. Dopiera teraz mamy zamysł wydawania numerów specjalnych, są na razie gotowe materiały do 2 numerów, a rozmawiam już z autorami o następnych.
To niestety jeszcze potrwa, na razie nie mamy w planie numerów które mogą Ciebie zainteresować.

O gymnokalycjach i ariokarpusach wydane zostały w Czechach i Słowacji numery specjalne ich biuletynów. Wykazy są na stronie ich towarzystwa.
Można kupić w Chrudimiu sporo egzempl. archiwalnych, oraz na spotkaniach okolicznościowych w Czechach i u znanego sprzedawcy literatury kaktusowej z Olomunca.

Są też wydawane biuletyny o Gymnokalycjach przez ausrtyjaków. Zobacz stronę Papscha - wybitnego znawcy tematu. W Polsce kilka osób ma ich oryginały bądź ksera. Dużymi fanami tych roślin są wrocławianie i Henryk z Kraśnika.

Zostały też wydane zeszyty specjalistyczne (150 - 200 str) jako numey specjalne dla prenumeratorów KuaS. Tutaj duży bardzo duży  problem z ich zdobyciem.

Musisz sam "powęszyć".

Pozdrawiam Eugen