Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Koranda

Strony: [1]
1
Identyfikacja gatunków / Odp: To chyba nie kaktus
« dnia: Sierpień 30, 2015, 14:44:13 »
Bardzo, bardzo dziękuję  :)
To właśnie ta roślinka. W internecie jest mnóstwo na jej temat, jeśli tylko zna się nazwę. Wreszcie będę mogła dowiedzieć się, dlaczego moja ma taki cieniutki patyczek i jakim sposobem stanie się podobna do rodzicielki. Moja jest młodziutka, ale zapowiada się, że wyrośnie z niej fajny okaz.

2
Identyfikacja gatunków / Odp: To chyba nie kaktus
« dnia: Sierpień 30, 2015, 12:22:36 »
Bardzo dziękuję za poradę. Opcję "załącz" dostępną pod postem wypróbowałam poprzednim razem i ona nie działa. Owszem, zdjęcia można załączyć, ale nie wyświetlają się. Dodałam zdjęcia na Fotosik, rzeczywiście to proste, ale i tak nie wiem, jak zrobić, żeby wyświetliły się na stronie, więc dodaję linki.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/4237d621a03e9e12
http://www.fotosik.pl/zdjecie/15586303d4863851

A moja mała roślinka wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/89b66f57429882d5

Mam nadzieję, że linki się wyświetlą.

3
Poznajmy się / Witam wszystkich
« dnia: Sierpień 28, 2015, 18:10:58 »
Dzień dobry,

Zarejestrowałam się na forum, ponieważ chciałabym prosić o identyfikację roślinki. Przeszukałam w tym celu kilka źródeł, ale niestety nie znalazłam mojego "okazu", więc pozostało mi szukać pomocy znawców, gdyż chciałabym zapewnić jej właściwe warunki rozwoju. Niestety, chociaż szukałam, nie znalazłam na forum informacji jak mogę dodać zdjęcia do mojego postu. Nie jestem stałą bywalczynią różnych forów, więc sama nie umiem dojść, jak to zrobić. Próbowałam przez "dodaj załącznik", ale nie wyświetliły się. Chciałabym dodać dwa zdjęcia do mojego postu bezpośrednio, bez konieczności rejestrowania się w Fotosiku cokolwiek to jest. Czy istnieje taka możliwość? Napisałam także na e-mail podany w wątku "pomoc" w dziale administratorów, ale dostałam zwrotną informację o błędzie, jesteśmy w kropce, ja i moja roślinka, która pewnie nie jest kaktusem, ale być może jest sukulentem.

Zaczęłam od najbardziej trapiącego mnie problemu, ale oczywiście witam wszystkich serdecznie. Lubię kaktusy i sukulenty, chociaż nie jestem znawczynią. Z mojego punktu widzenia kaktusy rosną same i mają śliczne, zaskakujące kwiaty. Ogólnie mówiąc, w porównaniu do stałych bywalców tego forum, jestem ignorantką.

Dorota

4
Identyfikacja gatunków / To chyba nie kaktus
« dnia: Sierpień 28, 2015, 01:21:56 »
Witajcie,
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji roślinki, której dziecko otrzymałam w prezencie. Darczyńca niestety sam nie miał pojęcia co to jest. Maluszek wygląda inaczej niż dorosły okaz, ma cieniutki pieniek zwieńczony koroną listków. Nie mam pojęcia jak o niego dbać, podlewać dużo czy mało, ma stać w słońcu czy półcieniu. Na początku gubił listki, ale wyrastały nowe, teraz wygląda zdrowo, chociaż listki trochę blakną. Przy ziemi wypuścił korzonki, które wyłażą z doniczki, nie wiem czy mam go wsadzić głębiej i dlaczego jest taki cieniutki, przecież mamusia jest grubiutka. Załączam zdjęcia rodzicielki, chociaż nie wiem, czy będzie widoczne, ponieważ nie mogę znaleźć na forum instrukcji jak dodać zdjęcie.

Strony: [1]