Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - darekcn4

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Pochwal się! / Odp: Henryk: Moje kaktusy i sukulenty.
« dnia: Październik 16, 2017, 15:04:04 »
Wspaniałe rośliny i ich kwiaty, gratuluje :).

2
Choroby i szkodniki / Odp: Uciąć?
« dnia: Listopad 25, 2015, 19:53:42 »
Zabieg polecałbym przeprowadzić na wiosnę: cięcie, następnie osuszenie rany i posadzenie do suchego gruboziarnistego piachu. Roślina powinna bez problemu się ukorzenić. Pozdrawiam.

3
Poznajmy się / Odp: Witajcie
« dnia: Maj 30, 2014, 17:13:29 »
Witam Serdecznie.

4
Przygotowania do zimy / Odp: Wiosna
« dnia: Marzec 22, 2012, 06:16:17 »
Pozwolę wyrazić swoja opinię.
Hylocereus to nie jest dobra podkładka pod Gymnocalycium. Wynika to z moich obserwacji. Miałem w swojej karierze a właściwie głównie na początku mojej kariery wiele takich gymnoli, jak się okazało wszystkie prędzej, czy później padły, najczęściej podkładki. Posiadam natomiast 1 sztukę Astrophytum zaszczepioną na w/w podkładce i co? Nic, wszystko w najlepszym porządku. Roślinka jest u mnie jakieś 10 lat, wytrzymuje praktycznie wszystko, nawet o dziwo mróz wytrzymała. W zimie jak przesycha leję jej wodę i co? Nic, wszystko gra. Roślina się napije, ale nie gnije, nie pada. Tylko pod gymnolami mi padały. Zazwyczaj pod Gymnocalycium podkładka utrzymywała się przy życiu 1-3 sezony, nie więcej, następnie umierała przez gnicie właśnie. Nawet te których nie podlewałem gniły z niewiadomych przyczyn. Teraz z ciekawości zaszczepiłem trochę takich gymnolków na Echinopsis i jak na razie wszystko z nimi jak należy. Morał nasuwa się sam. Nie kupujcie tych roślin, bo to długo nie pożyje, strata pieniędzy. Producentowi chodzi tylko o to, by sprzedać roślinki, a co stanie się z nimi później, to już nie jego sprawa. Kasa w kieszeni i na tym temat się kończy.
Zastanawia mnie właśnie to Astrophytum, ze podkładka i roślina na niej zaszczepiona tak świetnie ze sobą współpracują czego nie można powiedzieć o współpracy bezchlorofilowców z podkładką.

Pozdrawiam!

5
Przygotowania do zimy / Odp: Wiosna
« dnia: Marzec 17, 2012, 08:26:19 »
Piotrek powodzenia!

Bogdan masz rację, te mrozy były okrutne. U mnie największe straty poczynił mróz na jesieni niestety... Już o tym wspominałem.
Dzisiaj planuję wynieść już echinocereusy, copiapoy itp. Mam nadzieję, że zima już nie zaatakuje.
Z prognoz wynika, że na razie będzie ok.
A Wy kiedy planujecie rozpoczęcie sezonu?
Trochę w tym roku będę walczył z roślinami bardzo dla mnie cennymi, poczynię może nie wielkie wysiewy, jednak bardzo istotne, m.i. rodzaje Discocactus, Uebelmannia, kultywary Astrophytum, Digitostigma itp.

Moje D. horstii mają już po około 4 cm średnicy, to całkiem dobry wynik jak na siewki zaszczepione w czerwcu ubiegłego roku. Powiem szczerze, że przez zimę nie wstrzymywałem ich wegetacji, rosły i rozwijały się prawidłowo. Żadnych oznak wyciągania się itp.

Pozdrawiam.

6
Przygotowania do zimy / Odp: Wiosna
« dnia: Marzec 16, 2012, 19:04:22 »
Ja przyznam, że nie za ciekawie było... Jesienne przymrozki dały się we znaki. Przemarzło mi trochę roślin, ale tych mniej wartościowych. Te cenniejsze dla mnie były już sprzątnięte na zimowisko, a reszty nie miałem kiedy sprzątnąć... Brak czasu...
Ogólnie roślinki mi dobrze przezimowały i nie narzekam. Zastanawiam się, czy nie wynieść już do tunelu niektórych roślin. Niby zapowiadają ciepło, więc moim zdaniem można zaryzykować.
Ciepłoluby pójdą najpóźniej do tunelu, ale to chyba oczywiste.

Pozdrawiam!

7
Sprzedam / Uebelmannia (buiningii, multicostata, flavispina) Sprzedam
« dnia: Marzec 01, 2012, 17:05:17 »
Mam do sprzedania rośliny z mojej prywatnej kolekcji. Zainteresowanych proszę o kontakt pw.

8
Przygotowania do zimy / Odp: Przygotowania do zimy
« dnia: Październik 12, 2011, 21:12:44 »
U mnie ciepłoluby już na zimowisku, reszta jeszcze w tunelu, ale coś czuję, ze długo tam nie posiedzą. Pogoda kapryśna się robi, a wolałbym nie ryzykować utraty roślinek.
Pozdrawiam!

9
Wystawy / Odp: Wystawa kaktusów w Lublinie
« dnia: Lipiec 01, 2011, 11:01:43 »
Panie Henryku Wielkie Dzięki za wyróżnienie  :).

Ogólnie wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwiedzających. Właściwie przez 6 niedzielnych godzin spędzonych na wystawie przewinęło się na prawdę sporo osób. 
Zainteresowanie owszem jest, niektórzy nawet deklarowali chęć wstąpienia do Naszego Towarzystwa. Niezdecydowanych, lub wahających się zachęcam! Na prawdę warto.

Pozdrawiam!

10
Choroby i szkodniki / Odp: Gymnocalycium- choroba.
« dnia: Maj 26, 2011, 09:04:08 »
Wygląda na to, że go słońce przypiekło...

11
PRO MEMORIA / Odp: Tomasz Wajchowski nie żyje !
« dnia: Maj 05, 2011, 14:51:23 »
Bardzo przykra sprawa, szkoda, bo całe życie miał przecież przed sobą. Jak się o tym dowiedziałem, to aż uwierzyć nie mogłem...

12
Poznajmy się / Odp: Witam
« dnia: Maj 05, 2011, 14:43:52 »
Również Witam Serdecznie i zapraszam do dyskusji :).

13
Rozmnażanie / Odp: Wysiewy
« dnia: Maj 05, 2011, 14:41:09 »
Jurek poznajesz? To te nasiona grusonów od Ciebie się przeistoczyły :).

14
Pochwal się! / Odp: Moja kolekcja kaktusów i innych sukulentów
« dnia: Maj 05, 2011, 14:14:20 »
No i jak tam Artur? Pączki rosną?  :)

15
Zyczenia / Odp: Wesolych Swiat
« dnia: Kwiecień 23, 2011, 09:23:47 »
Życzę Całej Forumowej Społeczności Zdrowych, Radosnych i Pogodnych Świąt, oraz Mokrego Dyngusa  :)

Z pozdrowieniami
Darek.

Strony: [1] 2 3 ... 5