Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - wanda_

Strony: [1]
1
Reszta / Drodzy Miłośnicy- proszę o pomoc
« dnia: Kwiecień 15, 2020, 18:02:04 »
Witam!  :)

Jestem tutaj nowa i właściwie dopiero zaczynam moją przygodę z kaktusami i innymi sukulentami.  :) Wprowadziłam się do nowego miejsca i mam okaz taki jak na załączonych zdjęciach. Chcę go uratować, ponieważ ewidentnie jest za duży jak na swoją doniczkę i ma chyba jakąś chorobę. Z jego lewej strony wszystko wygląda w porządku, natomiast w środkowej części i z prawej strony widać jakby zdrewniałe miejsca, nie wiem czy to naturalne korkowacenie czy objaw jakiejś choroby. Kaktus ten ma podobno 6-7 lat. Chcę go właśnie przesadzić, ale nie wiem czy będę potrafiła to dobrze zrobić. Siostra podpowiedziała mi, że tę środkową część można wyciąć, ale co do tego nie jesteśmy pewne, dlatego postanowiłam spytać Was- specjalistów w sprawach kaktusów ;) Proszę o podpowiedź- czy odciąć ten kawałek, czy całość tylko przesadzić do większej doniczki? Czytałam o przycinaniu kaktusów i wiem, że wiele osób jest temu przeciwnych a nie chcę zaszkodzić temu kaktusowi.  Może też potraficie wskazać co to za gatunek i czy widoczne ciemniejsze miejsca to choroba czy naturalna sprawa tego gatunku? Próbowałyśmy z siostrą dowiedzieć się jaki to gatunek, jednak chyba nie jest to wilczomlecz... :P

PS Mam już kupioną ziemię do kaktusów, tak na przyszłość także nawóz do kaktusów i sukulentów i obecnie więcej wolnego czasu  ;)

Pozdrawiam serdecznie,
Wanda

W razie czego linki, jeśli załączniki się nie otworzą:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4fcba1c235206b2a
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6fc46ff54159bcf1
https://www.fotosik.pl/zdjecie/362cee79516c600e

Strony: [1]