Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Jurek

Strony: [1]
1
Pochwal się! / Co Wam się w tym roku udało?
« dnia: Grudzień 14, 2012, 21:29:52 »
Witam
Dawno u Was nie byłem, tak się składało.Mam nadzieję że wybaczenie dostanę. I jak w temacie pytanko zadaję. Zima już w pełni można więc z grubsza sezon podsumować. To co Wam się w tym roku najlepiej udało na co czekaliście i się doczekaliście. Pochwalcie się . Ja cały czas czekam aż micha Ariocarpus agavoides  się cała kwiatami pokryje. Wydaje się zę już blisko celu jestem. Gdyby w tym roku wszystko co kwitło zrobilo to jednocześnie to bo to bylo . Na razie się rozdzieliły po połowie,. Może w przyszłym roku się lepiej dogadają
Jurek

2
Przygotowania do zimy / Mała wpadka
« dnia: Luty 06, 2011, 11:40:21 »
No i proszę , w zimowaniu mi się wpadka zaliczyć dała.starszy wysiew  kabuto  postanowiłem na parapecie okiennym zimować razem z kwiatkami żony . Mi się zdawało że dobrze będzie . I dobrze mi się zdawało wszystko szło jak w najlepszym porządeczku do momentu jak to się mojej żonce swoje kwiatki podlać ochota przyszła. Przy tym też i mojemu wysiewowi niechcący dość wody się dostało . Zobaczcie jak te kaktusowe niemowlaki piorunem z tej wody skorzystały zanim się zorientowałem to rosnąć zaczęły. Tyle tylko że to początek lutego i światła jeszcze mało i zima za oknem jeszcze choć wątła to jednak jest.
Przyjdzie z inkubatora coś wywalić i te kabuciaki co najmniej przez miesiąc doświetlać zobaczymy jak to się dalej powiedzie
Tym razem zobaczcie jak to szybko się wszystko potrafi dziać . Na zdjęciu widać że już dobrze ruszyły . Na szczęście to na czym mi bardziej zależało już w tamtym roku z kuwetki wygrzebałem i zaszczepiłem . Ale nie lubię jak mi coś idzie nie tak jak zamierzyłem . Tym razem żonka się do tego przyczyniła . Ale że to skarb największy zaraz po córce to złego słowa nawet jednego nie usłyszała. Cóż żonaty chłop tak ma,żaden dzień czy godzina tylko jak się chce nie idzie bo kobieta w domu do tego zawsze zgodnie tylko ze swoim planem coś doda .
Jurek

3
Ciekawe strony www / nowa strona
« dnia: Grudzień 10, 2010, 14:19:16 »
No to wam teraz powiem czytajcie . Znany wszystkim nasz podróżnik kaktusowy który Meksyk przejechał zdaje się kilkanaście razy , zdecydował się dać relację ze wszystkich tych podróży . Mowa oczywiście o Grzegorzu Matuszewskim . Na stronie możecie się spodziewać ogromnej ilości zdjęć kaktusów meksykańskich wszystkie foty doskonałej jakość zrobione na miejscu . Strona co prawda w budowie ale już kilka pierwszych lat jest zamieszczone . Całość jest pomyślana dosłownie jako relacja z podróży zilustrowana zdjęciami . Dla wielbicieli "meksykańczyków" po prostu bajka .
Oby autorowi starczyło zapału i czasu żeby pokazać nam wszystkie swoje podróże .
To sobie oglądajcie link tu
http://www.kaktusymeksyku.pl/
jurek

4
Rozmnażanie / Wysiew zimotrwałych
« dnia: Marzec 14, 2010, 10:17:29 »
To moje pierwsze próby w wysiewaniu zimotrwałych kaktusów. Te wysiewy  z tamtego roku przez zimę zostawiłem na sucho i zimno . Wydaje mi się że zimę przeżyły. Teraz się zastanawiam co dalej mam z nimi robić . Trochę wyschnięte ale mam nadzieję do życia je i bujnego wzrostu pobudzić . Jakie macie na to metody ?

5
Rozmnażanie / Owoce
« dnia: Styczeń 13, 2010, 12:26:26 »

Taki to obrazek dziś na zimowisku zobaczyłem . Kwiaty A.a jak w zegarku od września do października się ukazują zdarzają się spóźnione w listopadzie jeszcze . Przez czas który się tej roślinie przyglądam zdarzyło się dwa razy czy raz tylko że kwiatek w maju był .
W kwestii owoców to już mniej prawidłowości widzę owoce zdarzały się już w lutym marcu kwietniu i maju
ale w styczniu jeszcze nie. Wygląda że prawidłowości w tym za wiele nie ma
Tak to w tle to styczniowy śnieg oczywiście Wiem że śniegu już wszyscy macie dość ale Arocarpus agavoides ze  świeżutkimi owocami całkiem ładnie wygląda
Jurek

6
Choroby i szkodniki / Wełnowiec korzeniowy
« dnia: Grudzień 02, 2009, 20:10:01 »
Zobaczcie jak czasem trudno się jakiejś zarazy pozbyć. Dostałem w czerwcu chyba od Koleżanki roślinę do posadzenia i sprawdzenia co tam jej przeszkadza bo wygląd rośliny się Koleżance nie podobał. Pomijając technikę sadzenia po wyjęciu zobaczyłem takich to zwierzaków całe stado to wełnowiec korzeniowy znacie ? znacie znacie a jak nie to poznacie.
Pomimo dokładnego szczotkowania mycia trucia i przebywania w ogrodzie przez całe lato na trawie z gołym kaktusowym dupskiem do późnej jesieni teraz znalazłem to .  Widać jaka to bestia żywotna jest i jak długo trzeba kwarantanne dla rośliny utrzymywać w zasadzie to wszystkie kupione lub darowane choćby z serca trzeba by tak potraktować wywalić oczyścić umyć otruć i długo jeszcze obserwować . Tak sobie biedna roślina będzie do maja leżała nie muszę dodawać że leży cały rok świetlny od moich roślin . W maju wsadzimy i kto wie może koleżanka się pod jesień kwiatkami będzie cieszyć
To proszę zapoznajcie się bliżej dobrze żeby na fotkach bo nikomu nie życzę tego draństwa do kolekcji swojej zawlec

7
Ciekawostki / Odp: Ciekawostki
« dnia: Wrzesień 28, 2009, 14:55:26 »
Ciekawostek związanych z Ariocarpus agavoides u mnie trochę się znajdzie tylko nie wiem czy to dla Was będzie ciekawe.
Na zdjęciach dość nietypowa sytuacja, Niezbyt często się widzi taki sposób rozmnażania roślin a już Arioicarpus to na pewno sam widziałem tylko jeden raz wyniki jakiegoś Japończyka któremu do głowy przyszło coś takiego.
Tutaj przedstawiam Wam wyniki moich zabiegów na zdjęciu widać udaną próbę ukorzenienia brodawki Ariocarpus agavoides z boku a jakże wyrasta już nawa roślina . Nie jest to może najszczęśliwszy sposób rozmnażania tej rośliny i niezbyt szybki, taki proces może i dwa lata zabrać ale się udaje jak widać . Dla mnie to ciekawe a dla Was ?
Zaskakujące miejsce pojawienia się nowej rośliny prawda? . Następna ciekawostka po tym jak ktoś poda swoja  ;D

8
Kwiaty / Mammillaria
« dnia: Wrzesień 23, 2009, 16:10:38 »
Takie kwiatki łatwo przegapić . Dziś zakwitła jakoś wcześnie w tym roku
Jurek

9
Kwiaty / Ariocarpus agavoides
« dnia: Wrzesień 22, 2009, 12:27:29 »
Tegoroczne przedłużające się wrześniowe lato dało impuls do kwiatków kilku roślinom które jeszcze mogły chwile poczekać . Tu co prawda jest dopiero pączek i kwiatek pojawi się za kilkanaście dni. Ale fotkę zrobiłem teraz bo potem kwiatek zakryje całą roślinę a chciałem pokazać ciekawą sytuację.
Na zdjęciu jest roślina dość młoda jeszcze widać wyraźnie że jeszcze się do końca "dziecinnych" brodawek nie pozbyła a już będzie kwitła. Roślina jest nie wielka w sumie może trzy centymetry wiec z kwiatkiem też fotka będzie zobaczycie jakie to dysproporcje między pędem i kwiatem czasem są.
Druga roślina z tego wysiewu choć w rozwoju na podobnym etapie jeszcze kwitnąć nie zamierza widać wyraźnie że ma we łbie piasek  :)) i kwiatku jeszcze nie myśli reszta to słabeusze które jeszcze więcej czasu zmarnują zanim się w kwiaty ustroją

Strony: [1]