Hi-Media

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Koranda

Strony: [1]
1
Poznajmy się / Witam wszystkich
« dnia: Sierpień 28, 2015, 18:10:58 »
Dzień dobry,

Zarejestrowałam się na forum, ponieważ chciałabym prosić o identyfikację roślinki. Przeszukałam w tym celu kilka źródeł, ale niestety nie znalazłam mojego "okazu", więc pozostało mi szukać pomocy znawców, gdyż chciałabym zapewnić jej właściwe warunki rozwoju. Niestety, chociaż szukałam, nie znalazłam na forum informacji jak mogę dodać zdjęcia do mojego postu. Nie jestem stałą bywalczynią różnych forów, więc sama nie umiem dojść, jak to zrobić. Próbowałam przez "dodaj załącznik", ale nie wyświetliły się. Chciałabym dodać dwa zdjęcia do mojego postu bezpośrednio, bez konieczności rejestrowania się w Fotosiku cokolwiek to jest. Czy istnieje taka możliwość? Napisałam także na e-mail podany w wątku "pomoc" w dziale administratorów, ale dostałam zwrotną informację o błędzie, jesteśmy w kropce, ja i moja roślinka, która pewnie nie jest kaktusem, ale być może jest sukulentem.

Zaczęłam od najbardziej trapiącego mnie problemu, ale oczywiście witam wszystkich serdecznie. Lubię kaktusy i sukulenty, chociaż nie jestem znawczynią. Z mojego punktu widzenia kaktusy rosną same i mają śliczne, zaskakujące kwiaty. Ogólnie mówiąc, w porównaniu do stałych bywalców tego forum, jestem ignorantką.

Dorota

2
Identyfikacja gatunków / To chyba nie kaktus
« dnia: Sierpień 28, 2015, 01:21:56 »
Witajcie,
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji roślinki, której dziecko otrzymałam w prezencie. Darczyńca niestety sam nie miał pojęcia co to jest. Maluszek wygląda inaczej niż dorosły okaz, ma cieniutki pieniek zwieńczony koroną listków. Nie mam pojęcia jak o niego dbać, podlewać dużo czy mało, ma stać w słońcu czy półcieniu. Na początku gubił listki, ale wyrastały nowe, teraz wygląda zdrowo, chociaż listki trochę blakną. Przy ziemi wypuścił korzonki, które wyłażą z doniczki, nie wiem czy mam go wsadzić głębiej i dlaczego jest taki cieniutki, przecież mamusia jest grubiutka. Załączam zdjęcia rodzicielki, chociaż nie wiem, czy będzie widoczne, ponieważ nie mogę znaleźć na forum instrukcji jak dodać zdjęcie.

Strony: [1]